poniedziałek, 9 sierpnia 2010

Winiety ze Świata Młodych

Christa nigdy nie miał serca do wymyślania tytułów. Historyjki w Wieczorze Wybrzeża całymi latami ciągnęły się jako "Niezwykłe przygody Kajtka-Majtka", "Przygody Kajtka i Koka", czy "Opowieści Koka" i tylko od czasu do czasu przeplatane były rodzynkami w stylu "Na tropach pitekantropa". Ten irytujący zwyczaj rysownik przeniósł do Świata Młodych i dopiero na początku lat 80-tych wydania albumowe wymusiły nieco większą inwencję.

Na dowód przedstawiamy kolekcję winietek "Kajka i Kokosza" z harcerskiej gazety. Zamieszczamy tylko te z pierwszych publikacji; w przedrukach pisano same tytuły, więc celowo je pominęliśmy. A właśnie - czy winietka "Festiwalu czarownic" nie wydaje Wam się podejrzana, a postacie nie wyglądają na przerysowane?

Szkoła latania (1975)Wielki turniej (1976)Na wczasach (1977)Skarby Mirmiła (1980)Cudowny lek (1981)Festiwal czarownic (1982)Dzień Śmiechały (1983)

Poniżej ostatnia strona Świata Młodych (1976) w całej swej okazałości. Jakimś cudem ostał się nam egzemplarz z niewyciętym komiksem.

3 komentarze:

 1. A zwróciliście uwagę, że druga połówka odcinka powyżej oraz pierwsza odcinka 11, zostały narysowane ponownie do wydania albumowego?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, pomyłka. Oczywiście cały powyższy odcinek został narysowany ponownie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. POTRZEBUJĘ PILNIE "Świat Młodych" I MAGAZYN "RAZEM", ALE TYLKO KSERO WSZYSTKICH NUMERÓW TYCH GAZET ZE ZDJĘCIAMI ROBIONYMI PRZEZ MOJEGO ULUBIONEGO AKTORA, PANA Tomasz Mędrzak`a. GDZIE MOGĘ JE KUPIĆ LUB KTO JE MA? JAK JE MACIE, TO BŁAGAM WAS - WYSYŁAJCIE MI ICH KSERO. BĘDĘ WAM ZA TO BARDZO WDZIĘCZNA, BO DZIĘKI WAM POWIĘKSZĘ SWOJĄ KOLEKCJĘ NA TEMAT WSZYSTKIEGO, CO JEST ZWIĄZANE Z "W pustyni i w puszczy". Z GÓRY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA TO KSERO TYCH GAZET Z TYMI ZDJĘCIAMI I ZA POMOC W TEJ SPRAWIE.

  CZYTALIŚCIE KIEDYŚ "ŚWIAT MŁODYCH" ALBO "RAZEM"? JAK TAK, TO MAM PYTANIE: A KTO MA WSZYSTKIE NUMERY "ŚWIATA MŁODYCH" LUB GAZETY "RAZEM" ZE ZDJĘCIAMI ROBIONYMI PRZEZ MOJEGO ULUBIONEGO AKTORA, PANA TOMASZA MĘDRZAKA, KTÓRY PRACOWAŁ W TYCH GAZETACH JAKO FOTOREPORTER? JAK MACIE TE NUMERY, TO PROSZĘ O KSERO WSZYSTKICH TYCH NUMERÓW I ZDJĘĆ ZROBIONYCH PRZEZ PANA TOMKA. WYSYŁAJCIE KSERO I PISZCIE DO MNIE NA MOJE GG 6821137 LUB NA FACEBOOKA. Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC W TEJ SPRAWIE. DZIĘKI WAM POWIĘKSZĘ SWOJĄ KOLEKCJĘ WSZYSTKIEGO, CO JEST ZWIĄZANE Z "W PUSTYNI I W PUSZCZY".

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.