środa, 11 sierpnia 2010

Kajko i Kokosz - widowisko dla młodzieży

Dziś mamy dla Was prawdziwego białego kruka. Uprzedzamy, że to pozycja tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

12 kwietnia 1986 na deskach nieistniejącego już Słupskiego Teatru Dramatycznego odbyła się premiera widowiska muzycznego "Kajko i Kokosz". Reżyserem, a być może i pomysłodawcą, była Bogusława Czosnowska, która trzy lata wcześniej zrealizowała gdański spektakl "O dwóch takich co ukradli księżyc". Co ciekawe, sam Christa nie przyłożył ręki do inscenizacji własnego komiksu (!), nie zilustrował nawet programu teatralnego. Zrobił to za niego Maciej Gawlak, przerysowując kilka kadrów ze "Skarbów Mirmiła". Zresztą zobaczcie sami...


Program wydano w skromnym nakładzie 3.000 egz., czyli 10-krotnie mniej niż np. "O straszliwym smoku..." (także z 1986 roku). Obecnie jest niemal nie do zdobycia.
_________________
UWAGA! (dodane 10.06.2011) Zdjęcia ze spektaklu, program w PDF-ie i afisz udostępniono na stronie Instytutu Teatralnego. Piszemy o tym w poście "Christa, teatr i e-Teatr".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.