czwartek, 19 sierpnia 2010

Kołodziejczak o kontynuacji "Kajka i Kokosza"

W dzisiejszym wywiadzie dla Esensji Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont dość sceptycznie wypowiedział się o możliwości kontynuowania serii "Kajko i Kokosz" (str. 4):

"Z kontynuacjami jest ogólnie problem. Ja przykładowo od lat szukam rysownika i scenarzysty, którzy mogliby kontynuować "Kajka i Kokosza". Ogłaszaliśmy nawet konkurs i efekt był zerowy. Nie ma w Polsce kogoś, kto jest w stanie tak rysować, żeby to wyglądało jak kreska Christy, oraz napisać taką historię, żeby tam było czuć ducha "Kajka i Kokosza". A nie chcemy robić byle czego. Będziemy kontynuować serię – a mieliśmy na to zgodę samego Janusza oraz obecnie zgodę jego wnuczki – tylko pod warunkiem, że spełni ona nasze wysokie wymagania jakościowe. Być może po opublikowaniu tej naszej rozmowy zgłosi się ktoś interesujący."

Obiecujemy, że na jesieni wrócimy do tego tematu i zaproponujemy kilka kandydatur - jeśli nie scenarzystów, to na pewno rysowników mogących "pociągnąć" serię, niekoniecznie kopiując Christę.

I nie zapomnijcie kliknąć w obrazek!

12 komentarzy:

 1. Sławomiry - Kiełbus lub Jezierski ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jezierski jest debeściak, ale podobno wycofał się z rysowania komiksów, i to na amen.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kreskę Kiełbusa znam doskonale, ale Jezierskiego już musiałem sobie przypomnieć. I o ile KiKa w wykonaniu twórcy Gwidona widzę już oczami wyobraźni, tak w drugim przypadku nie jestem do końca przekonany.

  Na mnie olbrzymie wrażenie zrobiły te podlinkowane trzy plansze w wykonaniu Iquorka. Kreska jest świetna, pasująca.

  No i plansze z konkursu, które można obejrzeć na Alei, wcale nie są takie złe. Jestem ciekaw tej publikacji w hołdzie Chriście, która będzie wydana na MFK. Może to będzie taki bodziec do wydania antologii o KiKu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie trzeba sobie wyobrażać. Dwie plansze "Zbójcerzy" Kiełbusa (i Skarżyckiego) ciągle wiszą na jego stronie, o tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 5. To coś kiepsko Pan Kołodziejczak szuka, albo za mało pieniążków oferuje. Nie chce mi się wierzyć, że w niemal 40 milionowym kraju nie znajdzie się osoba, która potrafiłaby rysować w stylu Janusza Christy.

  OdpowiedzUsuń
 6. W stylu by się i znalazły, ale szukają Christy

  OdpowiedzUsuń
 7. Proponuje kandydaturę Macieja Mazura :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna kreska tych 'Zbójcerzy' ale może nieco zbyt poważna. Nie ma tej lekkości i wdzieku. Kajko i Kokosz to nie ten rodzaj rysunku, a to jest ważne, bo humor przez to traci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miejska legenda mówi, że ponoć Janusz Christa namaścił swojego następcę oglądając podczas swoich ostatnich urodzin przywiezione przez Pana Kołodziejczaka plansze "Maczugi Łamignata" autorstwa Arka Klimka.

  OdpowiedzUsuń
 10. A że wcześniej namaścił Kiełbusa, więc kroi się wojna o sukcesję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej nie, bo Anonim 4 komcie wyżej trafił w sedno.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.