wtorek, 3 sierpnia 2010

Plan lekcji

Jedyny plan lekcji w dorobku Christy, narysowany dla Młodzieżowej Agencji Wydawniczej w roku 1983. I pomyśleć, że ten "ulotny" gadżet - podobnie jak okładka na zeszyt - po wypełnieniu swego zadania lądował w koszu na śmieci...Podobne scenki Christa rysował z dużym upodobaniem już od lat 60-tych, a absolutne mistrzostwo osiągnął w puzzlach "Wakacje".

3 komentarze:

 1. Witam. Tak naprawdę powstał jeszcze jeden plan lekcji z Kajkiem i Kokoszem, a w zasadzie tylko z Kokoszem i Bekiem. Został on wydany jako naklejka którą można było sobie nakleic np. na zeszyt (ja nakleiłem ją na segment). Na rysunku wyglądającym na oryginalne dzieło Christy jest scena szkolenia barana Beka przez Kokosza. Naklejkę tą kupiłem około 1990-1991 roku razem z zestawem kilku innych naklejek z Kajkiem i Kokoszem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy ! Jeśli posiada Pan skan lub zdjęcie tego planu lekcji oraz naklejek - prosimy o kontakt - zamieścimy na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. "I pomyśleć, że ten "ulotny" gadżet - podobnie jak okładka na zeszyt - po wypełnieniu swego zadania lądował w koszu na śmieci..."

  a czy ktoś w ogóle to wypełniał, przecież szkoda było "zmarnować" taki plan i zwykle leżakował przez kolejne 20 lat aż rodziciel przy okazji porządków nie wyrzucił na makulaturę... ;-)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.