niedziela, 1 sierpnia 2010

O Kasi co gąski zgubiła


Kolejny komiks Christy wydany jako program teatralny doczekał się aż dwóch przedruków. Do dziś nie udało się ustalić kto był ich wydawcą (są pewne podejrzenia), ale pewne jest, że dodruki wykonano z oryginalnych klisz. Sądząc po dopisanej na tylnej okładce astronomicznej cenie sprzed denominacji, było to na przełomie lat 80 i 90-tych. Poniżej znajdziecie szczegółową instrukcję jak rozpoznać poszczególne wydania i nie paść ofiarą naciągaczy.

Oryginalny program Olsztyńskiego Teatru Lalek charakteryzuje się koszmarnym drukiem (przesunięcia kolorów oraz przebicia) na koszmarnej jakości papierze (niemal toaletowym)


Drugie wydanie prezentuje się nieco lepiej. Okładka wydrukowana jest na kartonie. Zamiast obsady teatru zamieszczono teksty dwóch piosenek. Kolory są bardziej intensywne (szczególnie niebieski na okładce). Do komiksu została dołączona kaseta magnetofonowa z piosenkami oraz tekturka informacyjna. Na okładce widnieje logo teatru, jednak komiks został wydany przez kogo innego.


Ostatnia wersja jest najlepsza pod względem edytorskim. W stosunku do wersji z kasetą, teksty piosenek przesunięto na koniec broszurki. Zmianie uległo także logo na okładce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.