czwartek, 5 sierpnia 2010

Kajko i Kokosz: Wyprawa (zapowiedź)

Dwa dni temu Gildia podała informację, że wydawnictwo Egmont (dysponujące obecnie prawami do twórczości Christy) przygotowuje kolejną komiksową grę planszową, tym razem pod tytułem "Kajko i Kokosz: Wyprawa". Oto jej opis:

Zadaniem graczy będzie bezpieczne dotarcie na drugą stronę wielkiego jeziora znajdującego się nieopodal miejsc znanych z komiksu: grodu Mirmiła, warowni Zbójcerzy i chaty Łamignata i Jagi. Jedynym sposobem przedostania się na drugi brzeg jest umiejętna i przemyślana budowa kładek na jeziorze. Wygra gracz, który jako pierwszy dotrze do celu.

Brzmi nieźle, ale jak informuje Egmont, nie będzie to oryginalny projekt, tylko adaptacja gry Roberto Fragi. Prawdopodobnie chodzi o grę "Les Dragons du Mékong" sprzed 10 lat. Jej szczegółowy opis znajdziecie na BoardGameGeek.


Z niecierpliwością czekamy na następne "ukajkoszowione" gry Egmontu. Na pewno znajdą się chętni, by zagrać w przerobione piłkarzyki na sprężynkach ("Wielki mecz z Omsami"), wilka i owce ("Polowanie na Ofermę"), grzybobranie ("Kajko i Kokosz: Grzybobranie"), flirt towarzyski ("Bajki dla dorosłych") oraz bierki ("Kajtek i Koko: W portowej tawernie"). Zgłaszajcie pomysły - może coś z tego wyjdzie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.