wtorek, 4 stycznia 2022

Powrót fanartów

Rok 2021 to była istna eksplozja oficjalnych Kajko-Kokoszowych produkcji. Przypomnijmy: zaczęło się od serialu Netflixa, potem była gra miejska, nowe "Nowe przygody", musical i wreszcie "Złota kolekcja", a to wszystko przeplatane zapowiedziami filmu i kolejnych gier komputerowych. Nareszcie spełniło się wszystko to, o czym marzyliśmy "Na plasterkach" przez poprzednich 10 lat. Nic dziwnego, że w tej euforii straciliśmy z oczu to, co przez całą dekadę było (trochę z konieczności) solą naszego bloga, czyli twórczość fanowską. Rok 2022 zaczynamy właśnie od fanartów, a okazją jest kajkoszowa wystawa, która za kilka dni rusza w Piotrkowie Trybunalskim.
Zapraszamy na wystawę twórczości Piotra Piejka, rodowitego piotrkowianina, członka Europejskiego Stowarzyszenia Modelarzy. Ekspozycja składa się z modeli oraz miniaturowych figurek wykonanych z utwardzanych mas plastycznych (modeliny, green stuff, brown stuff). Na szczególną uwagę zasługują postacie z serii komiksów "Kajko i Kokosz" wraz z murami Mirmiłowa. Poza tym kolekcję tworzą liczne figurki inspirowane historią oraz literaturą fantastyczną. Wystawę będzie można obejrzeć w Mediatece 800-lecia (I piętro) od 7 do 31 stycznia 2022.

Nie jest to pierwsza publiczna prezentacja mikroskopijnych figurek Piotra. Wirtualnie zadebiutowały w 2017 roku na naszym blogu, a w realu można je było podziwiać we wrześniu br. na Ogólnopolskich Warsztatach Modelarskich w Piotrkowie (zdjęcia znajdziecie tutaj).

Jutro kolejne fanarty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!