środa, 7 kwietnia 2021

Okładka i plansze z "Zaćmienia o zmierzchu"

Nowy tom cyklu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" już w czerwcu!

Na 16 czerwca br. wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę albumu "Zaćmienie o zmierzchu". To drugi pełnometrażowy album przedstawiający dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa. Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk.

Kiedy zbliża się zaćmienie, nikt nie może spać spokojnie. Kajko i Kokosz, prześladowani przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmił i Lubawa, których odwiedza Wojmił przynoszący niezwykłą wiadomość. Łamignat, próbujący odnaleźć swoją maczugę. Nawet Zbójcerze podejrzewają, że coś opętało Hegemona, bo zachowuje się zupełnie inaczej, niż zwykle. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele. Aby do zmierzchu!

W "Nowych Przygodach" fani serii znajdą wszystko to, za co kochali oryginalną serię – czary, bijatyki i humor. A także wiele nowych pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzających świat znany z niezapomnianych opowieści Janusza Christy. Do dziś ukazały się 3 albumy nowej serii.

"Kajko i Kokosz" Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z dwudziestu tomów.

(materiał prasowy Egmontu)

12 komentarzy:

 1. Okładka świetna, zwłaszcza kapral ;)
  Tylko tytuł widać że posklejany z liter z różnych tytułów
  Komiks zapowiada się nawet nieźle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że posklejany z literek Christy, bo "Łamignat Straszliwy" był... straszliwy! :)

   Usuń
 2. Mnie się podoba. Bardzo żywy, wciągający świat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki nasz świat młodych :)))))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i jest szacunek dla ducha, ale na litość, poprawcie tego drucha...

  OdpowiedzUsuń
 5. Na drugiej planszy blad ortograficzny podczas wypowiedzi Wita. "Prowadz druchu Lamignacie".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewentualnie "drucha" można poprawić na "druha" załączając erratę. Byłoby to dodatkowe nawiązanie do czasów gdy powstawały klasyczne Kajki i Kokosze. Jednak wydaje mi się, że żaden z albumów Christy nigdy jej nie miał(??).
   Robert z Gdyni

   Usuń
 6. "druCHu Łamignacie" XD Twórcy nowego KiK to analfabeci? :D A może to poeta Wit nie lubi języka polskiego? :D

  OdpowiedzUsuń
 7. MAM JUŻ! :)))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam i ja ! �� Kupiłem dla mojego syna i zacząłem czytać jeszcze w drodze do domu. I powiem Wam, że ten album naprawdę mnie ubawił, jest świetny. �� Zdecydowanie im się udał, znaczący progres w stosunku do "Królewskiej Konnej", "Łamignata Straszliwgo" i "Obłędu Hegemona"! Petarda, bardzo na czasie i ma mnóstwo smaczków. Dziękuję autorom i zgłaszam akces na więcej opowieści w tym stylu i z takim rozmachem zabawnych żartów-nie-sucharów. �� Pozdrawiam serdecznie !

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!