czwartek, 6 kwietnia 2017

Kajko i Kokosz pod lupą

Widzieliśmy już kajkoszowe figurki w skali 1:1 (Malpol), 1:20 (Tisso Toys oraz Marcin Wojtaś) i 1:45 (LEGO), a teraz czas na mikrusy w popularnej skali 1:72. Wykonał je Piotr Piejek, modelarz i fan komiksów z Piotrkowa Trybunalskiego. Miniaturki zrobione są z masy green stuff (jedynie Miluś składa się w 90% z modeliny) i mają zaledwie dwadzieścia kilka milimetrów "wzrostu".


Figurki są tylko pierwszym etapem znacznie większego projektu. Plan obejmuje budowę makiety Mirmiłowa, z łodzią piratów i fragmentem krainy borostworów, a całość ma się zmieścić na stole o wymiarach 100 x 100 cm. Statek jest już w zasadzie gotowy, podobnie jak kilka średniowiecznych chat z poprzedniej dioramy Piotra.


Bardzo jesteśmy ciekawi jak to będzie wyglądać. No i mamy nadzieję, że makieta pojawi się kiedyś na wystawach, w miejsce naszych wysłużonych klocków LEGO.

4 komentarze:

 1. Podobne figurki (w odpowiedniej skali) bardzo chętnie widziałbym jako zawartość jajek niespodzianek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tam, oj tam. Mogą być i te arcydzieła i LEGO obok siebie i od razu obu raźniej :)
  Generalnie - KLASA! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięne. Niewyobrażalne wręcz, że takie małe pamperki mogą mieć tak dobrze odwzorowane twarze. Gdyby takiej jakości żołnierzyki sprzedawali w kiosku, od razu bym kupił wszystkie. :) Przyjadę obejrzeć makietę, gdziekolwiek będzie stała. :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.