środa, 12 grudnia 2012

Powrót na Ziemię 2

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, rozpoczynamy publikację końcowego fragmentu "Kajtka i Koka w kosmosie". Jest to wersja, która ukazała się dziesięć lat temu w "Giełdzie Komiksów", pokolorowana przez Arka Salamońskiego i zaaprobowana przez Janusza Christę. Większość z Was zapewne zna już ten epizod z nowego wydania Egmontu, postanowiliśmy więc urozmaicić lekturę i przerobiliśmy układ pionowy na poziomy. Właśnie ten format, znany z zeszytu WAG i albumów KAW, najbardziej nam odpowiada (wiemy, że nie tylko nam). Zapraszamy, bo takiego "Kajtka i Koka w kosmosie" na pewno jeszcze nie widzieliście.


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za zgodę na publikację komiksu. Ciąg dalszy za dwa dni.

* * *

Spóźnialskim winni jeszcze jesteśmy wyjaśnienie, o co chodzi z tym Kosmicznym Grudniem. Otóż chodzi o niespodziankę, która wczoraj przestała być niespodzianką, czyli o specjalny dodatek do komiksu "Kajtek i Koko w kosmosie", zatytułowany "Powrót do gwiazdozbioru Oriona". Jest to suplement fanowsko-oficjalny: przygotowany został przez nas we współpracy z Arkiem Salamońskim i Bogdanem Ruksztełło-Kowalewskim, pod patronatem Egmontu. Będzie zawierał prawie 30 stron unikatowych materiałów: wszystkie nadliczbowe odcinki, okładki i ilustracje do innych wydań (nawet te niepublikowane), puzzle, szkice, projekty postaci autorstwa Janusza Christy, archiwalne artykuły prasowe, kulisy i komentarze. I teraz najlepsze - plik PDF będzie całkowicie darmowy! Po wydrukowaniu, zszyciu i docięciu do formatu 26 x 16,7 cm, broszurkę będzie można włożyć do wydania albumowego jako dodatkowy rozdział. Premiera 21 grudnia 2012 r na stronach Klubu Świata Komiksu i u nas. Więcej informacji na stronie Egmontu.

10 komentarzy:

 1. Doprawdy świetnie!!!! Ten komiks jest rewelacyjny!

  Staszek z Krakowa:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieźle, początek apokalipsy, a tu się trafia darmowy PDF:-) Mam nadzieję że zdążycie do schronu!
  Pozdrawiam
  Staszek z Krakowa:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To rzeczywiście będzie wspaniały prezent w sam raz na Święta. Wielkie dzięki!
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Komiks ten jest opracowany w najlepszy sposób jaki można sobie wymarzyć, to znaczy w kolorze a paski są ułożone w całości poziomo. Doskonała robota A. Salamońskiego.

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pewne problemy z tym epizodem. O ile cieżko mi wskazać który z przygód KiK w Kosmosie są moimi ulubionymi, a tyle Powrót na ziemię najmniej mi sie podoba. Kajtek i Koko w kosmosie oprócz świetnej rozrywki i dużej dawki humoru, niesie potężne przesłanie altruistyczo-pacyfistyczne. Kajtek i Koko cały czas komuś pomagają i rozwiązuja różne konflikty, czy to celowo czy przypadkiem. W porocie na ziemie staja przed kolejnym konflitem, nie dość że jest ona najbardziej absurdalny, to i wysiłki bohaterżw spełazja na niczym, a wnisoek z niiego jest taki że łatwiej pogodzic kosmitów niz chłopów na polskiej wsi, tak to przynajmniej zrozumiałem. Jesli którs bardziej to rozumie proszę o podzielenie sie wnioskami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wojtek Obremski: Cos w tym jest... mimo, ze historyjka jest niczego sobie, nie pasuje do calej opowiesci. Wyglada to na przeciagniecie historii. Sztuczne, niestety...

   Usuń
 7. Wielkie dzięki!!!! Czekam z niecierpliwością do 21. Mam nadzieję, że zdążę przejrzeć przed "końcem świata"!!!!!

  Pozdrawiam! Piotr K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz straszną wizję, wystarczy nie przespać całej nocy ( tak jak ja ) i nadzorować bloga. A co do reszty, nie martw się, jeśli oglądałeś Indiana Jonesa, to mam w pogotowiu niezniszczalną lodówkę;)

   Staszek z Krakowa:-)

   Usuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.