piątek, 7 grudnia 2012

Film o Świecie Młodych

Wczoraj o 20:45 kanał Planete+ wyemitował film Sławomira Malinowskiego pt. "Świat Młodych". O premierze dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili i jedyne co zdążyliśmy wrzucić, to informacja na facebooku. Dla tych wszystkich, którzy przeczytali ją zbyt późno, mamy dobrą informację - najbliższa powtórka już w przyszłą sobotę (15 grudnia) o 18:10, a następna w poniedziałek (17 grudnia) o 17:40. Daty kolejnych emisji możecie śledzić na stronie Planete, tam też znajdziecie zwiastun.

Sporą część filmu Malinowski poświęcił komiksowi. Jest tu m.in. nieznany wywiad z Januszem Christą, w którym autor "Kajka i Kokosza" plecie rozkoszne dyrdymały o czarodziejskich maściach. Sądząc po długości wąsów rysownika oraz po planszy, nad którą pracował, nagranie pochodzi z roku 1987. Nie licząc zaginionego "Teleranka", jest to bodajże najstarszy materiał telewizyjny z udziałem Christy. A propos planszy - wreszcie wyjaśniła się sprawa tajemniczego rysunku z borostworami (spekulowaliśmy na jego temat w zeszłym roku). Szczegóły na poniższych screenach.

4 komentarze:

 1. Miszczu był leworęczny czy tylko obraz jest odwrócony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obraz jest OK. Rysował lewą ręką - tą od serca :)

   Usuń
 2. To są najstarsze materiały S.Malinowskiego z J.Christą czy posiada jeszcze starsze niż ten z dokumentu? Orientujecie się może?
  A w ogóle ten starszy materiał to są chyba dwa różne, bo Christa ma na sobie inną koszulę przy biurku i inną w czasie wywiadu.

  Marek W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że to jest ta sama, różowa koszula, tylko oświetlenie inne. A materiał jest chyba najstarszy, są jeszcze na "pan" :)

   Usuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.