środa, 5 grudnia 2012

40 lat minęło

Wstyd się przyznać, ale w sierpniu przegapiliśmy 40. urodziny Kajka i Kokosza. A kolekcjoner Krzysztof Masiewicz nie przegapił i nawet napisał okolicznościowy post na blogu ArtBazaar.

Tymczasem dostojni jubilaci trafili do amerykańskiej sieci sklepów zabawkarskich Toys "R" Us. Na dowód zdjęcie - trzeba przyznać, że stoisko prezentuje się rewelacyjnie. W Polsce działają już trzy placówki tej firmy: w Warszawie, Rzeszowie i Gdańsku. TissoToys planuje też wejście ze swoimi figurkami do sieci Empik. Z tej okazji producent szykuje podobno pewną niespodziankę...

* * *

Po tej beczce miodu będzie niestety łyżka dziegciu. W połowie listopada Łamignat wybrał się na targi "Gramy". Oto jego relacja i fotorelacja:
Impreza odbyła się w nowoczesnym centrum wystawienniczym Międzynarodowych Targów Gdańskich "Amber Expo", obok stadionu "PGE Arena". Miejsce super! Przestrzeń zdecydowanie odbiegająca od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kraju. Rodzice z dziećmi grali w planszówki, ale zabrakło Egmontu, reprezentowanego jedynie przez kilka pudełek z grami. Nie było też TissoToys, co uważam za błąd, bo dzieciaków z rodzicami było nieporównanie więcej niż w Łodzi. Z inicjatywy gdańskiej Pracowni Komiksowej odbyła się giełda komiksów, spotkania z młodymi trójmiejskimi autorami i bitwy komiksowe. Była to pierwsza edycja targów. Jest duży potencjał i mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.


A co poza tym?

4 komentarze:

 1. Może wysokie miejsce 'KiK w kosmosie" zachęci Egmont do podobnej, uzupełnionej edycji "KiK na tropach pitekantropa"

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sądzę. Zresztą z tego co słyszałem to p. Tomasz jest zachęcony do uzupełnionych edycji i nie trzeba go zachęcać bardziej. W tej chwili do wydania poprawionej edycji Pitekantropa Egmont może zachęcić tylko wyczerpanie się egzemplarzy starej wersji w magazynie...

  Kokosz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trochę trzeba będzie poczekać, bo Pitekantrop był wznowiony w tym roku

   Usuń
 3. Egmont mógłby wydać wszystkie nry Relaxu - to byłaby frajda!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.