sobota, 26 listopada 2011

Smacznego

Najnowszy tom Egmontu z serii "Kajtek i Koko" pt. "Opowieści Koka" jest już w sprzedaży. Na dowód pokazujemy fotografię. Cena teoretycznie wynosi 59,99 zł, ale nawet Empik sprzedaje go taniej. To tyle jeśli chodzi o real, teraz wieści z wirtualu:
 • Imperium Gier (serwis Wirtualnej Polski) zaprezentowało galerię "Legendarne polskie przygodówki", a w niej pamiętnego "Kajka i Kokosza" z roku 1995.
 • Ludzie z Kwejka wygrzebali na naszym blogu zdjęcie tramwaju z napisem "Wiwat krwawy Hegemon". Fotka szybko rozeszła się po facebooku, wzbudzając ogólną wesołość.
 • Miesiąc temu firma Diamante Wear zapowiadała nowe koszulki Back2Oldschool z Kajkiem i Kokoszem. I oto są. Uwaga, cena jest mało oldskulowa.
 • Ośrodek Ekwos w Grębiszewie pod Warszawą organizuje zabawę sylwestrową w stylu lat 80-tych. W menu znaleźć można typowe dla tamtych czasów potrawy, jak choćby Koło Fortuny czy... Kajko i Kokosz. Życzymy smacznego.
 • Natomiast urocza smażalnia "Miluś" w Krynicy Morskiej serwuje przysmaki kuchni chińskiej i wiejskiej. Przewidziana jest też strawa duchowa: dancingi, koncerty disco polo oraz cymbergaj.
 • Tę samą sympatyczną nazwę "Miluś" nosi również komis dziecięcy w Gdyni i Centrum Edukacji i Turystyki (nie wiadomo gdzie). Ale to nie Christa wymyślił smocze imię. Już w roku 1891 Maria Konopnicka wydała książeczkę dla dzieci "Filuś, Miluś i Kizia: wesołe kotki", a w roku 1909 gazetka "Przyjaciel dzieci" drukowała komiks "Miluś i Buruś".
 • Pamiętacie Kokosza płatnerza? Teraz namierzyliśmy kuśnierza. W samą porę, bo firma Kokosz-Ed z Nowego Targu produkuje kożuchy. A tu zima za pasem...

1 komentarz:

 1. Wojtek Obremski: Najśmieszniejsze jest to, ze bedac dzieciakiem, w polowie lat 80. bylem w Krynicy Morskiej i pamiętam szyld smażalni, na której widniał rysunek maszerującego Kokosza (skopiowany z jednego z rysunków "Powiększ Mnie"). Czy ktoś jeszcze to pamięta? Ciekawe, czy to ten sam lokal?:)
  Jeśli tak, świadczyłoby to o tym, iż w Krynicy mieszkają prawdziwi fani Christy!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.