czwartek, 24 listopada 2011

Okładki #2. Szklana pułapka

Akcja wymyślania okładek do nieistniejących komiksów Christy rozkręca się w niezwykłym tempie. Tym razem w ciągu trzech dni dostaliśmy ponad 20 rysunków (poprzednią partię znajdziecie tutaj). Arkadiusz Florek przysłał nam aż 18 filmowo-serialowo-powieściowych żartów, wykonanych wspólnie z synem Piotrem. Z braku miejsca prezentujemy tylko cztery. Natomiast nasz stały czytelnik Piotr (nie Florek) zaproponował dwa kolaże wsobne, czyli kajkoszowo-kajkoszowe.

Dopisali też komiksiarze, w tej edycji reprezentowani przez Pawła Grześków (mash-up z "30 dni nocy") i Tomka Kleszcza (znów podejście do Tytusa, rysownik zapowiada kolejne prace). Jednak największą niespodziankę zrobił nam Arek Salamoński, przysyłając trzy niewykorzystane przez Egmont okładki "Wojów Mirmiła" z roku 2003. Jeśli potraficie zrobić coś ładniejszego, śmieszniejszego albo dziwniejszego, czekamy na maile. I zapraszamy do galerii.

Arkadiusz i Piotr FlorekArkadiusz i Piotr FlorekArkadiusz i Piotr Florek
Arkadiusz i Piotr FlorekPaweł GrześkówPiotr (nasz stały czytelnik)
Piotr (nasz stały czytelnik)Tomasz Kleszcz
Arkadiusz Salamoński - okładki niewykorzystane przez Egmont (2003)

4 komentarze:

 1. świetny pomysł z tymi alternatywnymi okładkami!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi mnie skąd składowe pierwszej okładki, czyli "Szklanej pułapki". Jakich komiksów to miszmasz? Skąd taki statek ko(s)miczny??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To scena z mini-komiksu ,,Profesor Stokrotek", w którym Kajko i Kokosz przenoszą się w przyszłość, dzięki magicznemu portalowi tytułowego profesora. Egmont wznowił tą historyjkę w wydaniu spescalnym ,,Urodziny Milusia", obok innych mini-komiksów:
   -Pasowanie (osobny dwóplanszowy komiks Christy)
   -Tytułowe: Urodziny Milusia
   -Łaźnia
   -Koncert Kaprala
   i oczywiście, ,,Profesor Stokrotek".
   Ponadto w albumie zawarto (osobną) historyjkę ,,Srebrny Denar" w wersji kolorowej (orginał w czarno-białej w specjalnym wydaniu ,,Świata Młodych" , jedna plansza. Dodatkowo kalendarz ścienny z kajkiem i kokoszem na rok 1987-88. Pierwszy z nich ukazuje perypetie dzielnych wojów i Ciotki Jagi, natomiast w drugim ukazają się przygody naszych bohaterów w różnych czasach i w różnych miejsach na ziemi, między innymi nawiązanie do ,,Kajtka i Koka w kosmosie" ( Patrz kalendarz 1988, Styczeń, Luty). Na dodatek na samym końcu, nieznana przygoda w krainie Bornostworów (Patrz Kalendarz 1988, Listopad, Grudzień).
   My name is Kajtosz- Znawca.
   Dzięki za pytanie,
   oczekuję kolejnych.

   Usuń
 3. @Maciej Gierszewski
  zapraszamy do zabawy, każdy może spróbować swoich sił :)

  @fifek
  to jest kadr z epizodu "Profesor Stokrotek".

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.