środa, 5 października 2011

Dziennik Bałtycki szuka następców Christy

Nieoceniona Grażyna Antoniewicz znów napisała o Chriście w Dzienniku Bałtyckim. Artykuł ukazał się w numerze z 29 września, a także na portalu gazety, skąd można ściągnąć rysunki. Jest nawet sympatyczna wzmianka o naszym blogu i cytat z posta o Fedorowiczu. I tu małe sprostowanie - rysunki przedstawiające Adama Niezgódkę to niewykorzystane concept-arty do filmu animowanego "Tryumf Pana Kleksa".


Tymczasem w Łodzi skończył się 22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier:
 • Podczas panelu wydawców Egmont zapowiedział to, czego wszyscy się spodziewali, czyli nowe, uzupełnione wydanie "Kajtka i Koka w kosmosie".
 • Na stoisku wydawnictwa Taurus Media można było kupić film "Christa" na DVD.
 • Ukazała się antologia tekstów Jerzego Szyłaka pt. "Druga strona komiksu". Fani Christy znajdą w niej kilka ciekawych artykułów: "Czas Relaksu", "Doktor Relax i mister komiks", "Christa w Relaksie" oraz "Europa, swoboda i gołe baby". Szczegóły w bilbiografii.
 • Kolejne zdjęcia skarbów z wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa opublikowano na blogu Piktogramy, w serwisie Plaster Łódzki oraz na Gildii. Wystawa jest rewelacyjna, wkrótce o niej napiszemy ("Grunwald" to kopia, reszta - oryginały).
 • Album "Kuśmider i Filo" trafił do sprzedaży. Kolory są znacznie lepsze niż w Świecie Młodych - przykładowe plansze można zobaczyć np. na Alei Komiksu. Jest też sporo dodatków, jak wywiady z twórcami, szkice i niepublikowane komiksy Tadeusza Raczkiewicza (m.in. "Tytus, Romek i A'Tomek"!).
Nie samym Festiwalem człowiek żyje:
 • "Bóbr - sabotażysta i bohater z Kazachstanu" to tytuł 16. odcinka serii Sebastiana Chosińskiego "Czar Relaksu". Przeczytamy w nim o "Przygodzie z bobrami".
 • Mateusz Placek przysłał nam zdjęcia pawilonu przy ul. Kajki (!) w Olsztynie. Kiedyś mieściła się tam piekarnia, a teraz nie wiadomo co, za to na elewacjach pojawiły się tajemnicze rysunki. Zobaczymy co z tego wyniknie...

3 komentarze:

 1. Zwróćcie szczególną uwagę na rysunek z kurą. Nie jest to ilustracja z puzzli, tylko rysunek, który reklamował grę. Pisaliśmy o tym tutaj. Po raz pierwszy jednak został opublikowany z tekstem, który wygłasza Kajko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie tylko zastanawia ile jeszcze razy egmont bedzie wydawal nowe, uzupelnione tomy. jakby raz porzadnie nie mogli tego zrobic :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wiadomo coś więcej o tych concept artach? Zdaje się, że to jedne z ostatnich prac Christy. Oczywiście szkoda, że nie skorzystano z jego pomysłów i ostatecznie wyprodukowano film dość koszmarny pod względem plastycznym.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.