poniedziałek, 3 października 2011

Kokoszowa Manufaktura

Odnaleźliśmy Kokosza! Żyje, wciąż jest rycerzem (jakże by inaczej) i razem z żoną prowadzi małą manufakturę koło Gdańska. Produkuje tam kolczugi, średniowieczne stroje, takież meble i namioty. A co najważniejsze, prawie w ogóle się nie zmienił.

Kokosz, czyli Marcin "Kokosz" Rogowski przez wiele lat należał do bractwa rycerskiego. Po studiach postanowił przekuć swą życiową pasję w źródło utrzymania i tak powstała "Kokoszowa Manufaktura" (z angielska "The Kokosh's Manufacture"). Kokosz nie tylko para się rękodziełem, ale i zaopatruje w sprzęt rycerstwo z całej Europy i Kanady - przez własny sklep internetowy www.gambeson.pl, a także poprzez stoiska na imprezach historycznych, głównie zagranicą. Chyba nieźle mu to idzie, bo w zeszłym roku Pani Kokoszowa również otworzyła własną firmę "Various Visage" o podobnym profilu. Opowiadała o tym Gazecie Wyborczej w dwóch wywiadach: "Zarabiać na hobby. Wielki przełom w Kokoszowej Manufakturze" oraz "Średniowieczny biznes, czyli dama w jedwabiach". Państwu Kokoszom życzymy satysfakcji z pracy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. A szczerze mówiąc, trochę im zazdrościmy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.