piątek, 28 października 2011

Twierdza Czarnoksiężnika (zamiast Mirmiłowa)

Gra komputerowa "Mirmiłowo Wielkie", o której wielokrotnie informowaliśmy na naszym blogu, ostatecznie ukaże się jako "Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika". Musimy przyznać, że nowy tytuł bardzo nam się podoba. Wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski będzie firma Cenega. Potwierdzono zapowiadany wcześniej termin premiery - gra ukaże się jeszcze w tym roku. Pod obrazkiem znajdziecie pełny tekst informacji prasowej Cenegi i Egmontu.


"Kajko i Kokosz: Twierdza Czarnoksiężnika" to tradycyjna gra przygodowa typu point'n'click, stylem nawiązująca do klasyki gatunku, przedstawiająca nowe przygody dwójki polskich kultowych bohaterów komiksowych – Kajka i Kokosza. Każda z ponad 40 lokacji gry jest pieczołowicie malowana, by jak najlepiej oddać niezwykły charakter i styl komiksów. Potęguje to charakterystyczny dla komiksów Janusza Christy humor, który rozbawi zarówno dzieci, jak i rodziców.

Do Mirmiłowa przybywają kupcy z zachodu, a pomiędzy nimi podstępny Hodon, który wyolbrzymiając ambicje mieszkańców próbuje osiągnąć znane tylko sobie niecne cele. Aby poznać tajemnice Hodona, jako Kajko i Kokosz gracze przemierzą dopracowany graficznie i wierny komiksowemu oryginałowi świat oraz sprawdzą się w wielu mini-grach.

Główne cechy:
- Bajkowa grafika idealnie oddająca klimat komiksów – ponad 40 przepięknych lokacji.
- Wzorowany na komiksach wielopoziomowy humor.
- Klasyczna przygodówka z kultowymi bohaterami.
- 15 logicznych i zręcznościowych mini gier.
- Gra w pełnej polskiej wersji językowej.

3 komentarze:

  1. Wikipedia twierdzi, że ''Twierdza..'' jest oparta na tomie pod tym samym tytułem. Niewątpliwie odnalezienie tomu ''Kajka..'' pod takim tytułem byłoby wielkim odkryciem, śledzę ten wątek z zaparciem... czy jakoś tak ;).

    OdpowiedzUsuń
  2. Usunąłem wczoraj tę głupotę, po co ma w błąd wprowadzać...

    Dominik z Bochotnicy

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.