czwartek, 22 lutego 2018

Mój ulubiony kadr #3

Pobudka, drodzy komiksiarze! Zamiast porannej gimnastyki proponujemy porcję niezapomnianych kadrów Janusza Christy. Dzisiejszą piątkę nadesłali: (1) Wojtek Łowicki, (2) Bogdan Ruksztełło-Kowalewski, (3) Mietek Fijał, (4) Rock i (5) Tomek Rozanski. Poprzednie odsłony naszej akcji znajdziecie tu i tu.

"Dzień Śmiechały"

"Kajtek i Koko w kosmosie"

"Szranki i konkury"

"Śladem białego wilka"

"W krainie borostworów"

Jeśli masz ulubiony kadr z komiksu Christy, przyślij go na adres naplasterki@gmail.com - czekamy na skan lub zdjęcie, koniecznie z tytułem tomu i numerem strony. Nie wymagamy uzasadnień, niech obrazki bronią się same.

3 komentarze:

 1. Ostatni kadr z krainy borostworów - bardzo "baranowski"!
  Jest zaledwie kilka kadrów (w albumach, które czytałem), w których Christa bazuje na tego typu zabiegu. To ciekawe, że nie rozwinął zbytnio tego zabiegu i pozostał wierny wybranej stylistyce.
  Podobny zabieg widzimy w "KiK w kosmosie", gdy Koko zbiega (lub wbiega) po grzbiecie dinozaura-smoka(?) i jego czapeczka powoduje, że ramkę kadru pęka jak balonik.
  Drugi kadr znalazłem w którym z albumów Kajka i Kokosza, gdzie kokosz przebrany za chłopa z wąsami jest podrzucany przez Zbójcerzy i jedną z dłoni rozszerza ramkę kadru, by zmieścić się i nie potłuc ciała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwięcej takich zabaw jest chyba w "Opowieściach Koka". To taki Baranowski na długo przed Baranowskim.

   Usuń
 2. Fajna zabawa, a ja juz pozwole sobie antycypowac kolejny plebiscyt na najbardziej wzruszajacy kadr Christy. Po dzis dzien chwyta mnie za serce pozegnanie Milusia w przedostatnim kadrze z Cudownego leku - "Pewnego dnia podplynal do brzegu, gdzie serdecznie pozegnal swoich opiekunow...". W tym rysunku jest skupione cale piekno komiksow Mistrza i jego przeslanie dobroci.

  jarl Björn

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.