wtorek, 1 sierpnia 2017

Plansze z "Łamignata Straszliwego"

Dzięki uprzejmości Egmontu, jako pierwsi prezentujemy plansze z najnowszego tomu sagi o Kajku i Kokoszu. Premiera "Łamignata Straszliwego" planowana jest na 17 sierpnia.


A oto oficjalny "blurb" ze strony wydawnictwa:
W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie. Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.
...i oficjalny banerek reklamowy:

14 komentarzy:

 1. Rysunki w historii z Łamignatem są świetne, tutaj najbardziej da się poczuć ducha Christy. Widać że Bednarczyk czuje klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Totalna klapa,ten komiks w niczym nie przypomina pierwowzoru !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No patrz... Tobie nie przypomina, a mi przypomina. I co teraz?

   Usuń
 3. Wygląda to świetnie! Łamignat w tym tomie wygląda dużo lepiej, niż w "Szkole zbójowania". Szkoda, że miejscami w tej historyjce - w przeciwieństwie do poprzedniej - kolory są takie "płaskie". Ale najwyraźniej rysownik musiał się spieszyć.
  Napiszę jeszcze, że bardzo mi się podoba wygląd Mirmiła w "Pojedynku". Ogólnie cieszę się, że w tym tomie będzie go więcej, bo w poprzednim mi go trochę brakowało. A to jedna z moich ulubionych postaci :-)

  Mam tylko nadzieję, że "Instytut badania smoków" będzie lepszy od "Kłusowników" skoro ma mieć aż 14 stron.

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 4. wreszcie akcja dzieje się zimą, to jest juz łamanie konwencji na maksa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słoń a sprawa zbójcerska - scenariusz zapowiada się świetnie. Podejrzewam, że autor scenariusza zainspirował się ilustracjami z książek Andrzeja Michałka i zbójcerze będą próbowali słoniem zniszczyć bramę Mirmiłowa(?)

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na mój gust - koszmar (bez urazy).

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak na marginesie, dajcie to w ręce dobremu redaktorowi, bo roi się od byków językowych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czwarta plansza wygląda zachęcająco, pierwsza też ciekawie. Niestety pozostałe 2 przypominają mi dlaczego pierwszy album "nowych przygód" mnie zirytował. Szkoda, że kolejny raz album jest tak strasznie niespójny stylistycznie. Może 3 tom wyjdzie spod ręki jednego rysownika...

  OdpowiedzUsuń
 9. No! Powiem szczerze, żem mile zaskoczon! KUPIĘ!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest już podany spis treści drugiego tomu antologi "Rekaxu".

  Z komiksów Christy będą: "Palacze", "Coś z ryb", i "Bajki dla dorosłych"

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 11. A mi się marzy jeden tom z jedną historią...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.