poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Nowe przygody Macieja Kura

Czekając na premierę "Łamignata Straszliwego", Na plasterki postanowiły zaciągnąć języka u twórców komiksu. Całej czwórce zadaliśmy dokładnie takie same pytania na temat serii "Kajko i Kokosz: Nowe przygody". Czy odpowiedzi również będą zbieżne? O tym przekonamy się w ciągu kilku kolejnych dni.

Bohaterem dzisiejszego odcinka jest Maciej Kur, scenarzysta "Zbójcerzy", "Łamignata" oraz "Mirmiła i Wojmiła", czyli 3/4 albumu.


* * *

1. Jak myślisz, co Janusz Christa powiedziałby o serii "Kajko i Kokosz: Nowe przygody"?
Upewniłby się czy ma z tego tantiemy i powiedziałby "ujdzie". A tak na poważnie, to wydaje mi się, że byłby zadowolony i szczęśliwy, że jego bohaterowie dalej mogą cieszyć się życiem i przeżywać nowe przygody.
2. Których twórców chciałbyś jeszcze zobaczyć w tym projekcie? Jest to pytanie hipotetyczne, więc nie musimy się ograniczać do polskiego podwórka.
Wyjadę z grubej rury: Alessandro Barbucci albo William Maury. Autentycznie chciałbym zobaczyć świat Christy w tej stylistyce! To kompletnie inna estetyka, ale byłoby na pewno ciekawie.
"Ekhö", rys. Alessandro Barbucci"Les Super Sisters", rys. William Maury

3. Które z drugoplanowych postaci Christy zasługują na własne podserie?
Chyba każda postać Christy zasługuje na swoją historyjkę, bo każda takową by udźwignęła. Przygody Jagi byłyby ciekawym pomysłem, choć sam bardzo chętnie napisałbym coś solowego o Wicie.
4. Czy następnym krokiem Egmontu powinien być pełnometrażowy album o Kajku i Kokoszu? A może jest na to jeszcze za wcześnie?
Jestem za tym, by pełny metraż powstał i to niejeden, choć jakby równolegle mogły dalej powstawać krótkie, byłoby najlepiej! Obie formy są super!
5. Jeśli w następnym tomie mógłbyś wysłać swoich bohaterów w daleką podróż, to dokąd by się udali?
Raczej by daleko nie zawędrowali. Wolę swojskie regiony ;)
6. Kto Twoim zdaniem jest dziś odbiorcą "Kajka i Kokosza"? Z myślą o kim piszesz swoje historyjki?
Z tego co widzę Kajko i Kokosz przyciąga ciągle fanów w każdym wieku. Z jednej strony pisząc staram się oddać to, za co tę serię kocham, z drugiej staram się by same w sobie były zabawne i atrakcyjne i dla dorosłych i dla dzieciaków.
* * *
Jutro na pytania odpowiadał będzie Tomasz Samojlik. Zostańcie z nami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.