wtorek, 8 sierpnia 2017

Nowe przygody Tomasza Samojlika

Czekając na premierę "Łamignata Straszliwego", Na plasterki postanowiły zaciągnąć języka u twórców komiksu. Całej czwórce zadaliśmy dokładnie takie same pytania na temat serii "Kajko i Kokosz: Nowe przygody". Czy odpowiedzi również będą zbieżne? O tym przekonamy się w kolejnych dniach.

Wczoraj gościliśmy Macieja Kura, natomiast bohaterem dzisiejszego odcinka jest Tomasz Samojlik, rysownik i scenarzysta "Milusia".


* * *

1. Jak myślisz, co Janusz Christa powiedziałby o serii "Kajko i Kokosz: Nowe przygody"?
Nie miałem niestety okazji poznać Pana Janusza, podejrzewam jednak, że na widok nowej serii powiedziałby "do kroćset". Ufam, że byłby to wyraz pozytywnego zaskoczenia.
2. Których twórców chciałbyś jeszcze zobaczyć w tym projekcie? Jest to pytanie hipotetyczne, więc nie musimy się ograniczać do polskiego podwórka.

3. Które z drugoplanowych postaci Christy zasługują na własne podserie?
Połączę odpowiedzi na te pytania, bo z konkretnymi nazwiskami współczesnych twórców kojarzą mi się od razu wątki i postaci z albumów Mistrza. A zatem: Karol Kalinowski i borostwory, Berenika Kołomycka i Gdaś, Agata Wawryniuk i Jaga w szkole czarownic, bracia Minkiewicz i straszny dziki człowiek gór Marzan, Śledziu i przygody woja Wita... wymieniać dalej?
Nie, dzięki. To nam chyba wystarczy :)

Karol Kalinowski
"Kościsko"
Berenika Kołomycka "Malutki Lisek
i Wielki Dzik"
Agata Wawryniuk "Rozmówki polsko-angielskie"

4. Czy następnym krokiem Egmontu powinien być pełnometrażowy album o Kajku i Kokoszu? A może jest na to jeszcze za wcześnie?
Mój magiczny kubek z fusami po kawie mówi... Nic nie mówi, bo go umyłem, do diaska.
5. Jeśli w następnym tomie mógłbyś wysłać swojego bohatera w daleką podróż, to dokąd by się udał?
Byłoby zabawnie, gdyby Kajko i Kokosz zabrali Milusia na wyspę Ranów...
6. Kto Twoim zdaniem jest dziś odbiorcą "Kajka i Kokosza"? Z myślą o kim piszesz i rysujesz swoje historyjki?
Prosto z mostu: moje dzieci. Dziewięciolatek i dwunastolatka, którzy oryginalnych KiK nie "chwytają", a bardzo bym chciał...
* * *
Jutro na pytania odpowiadał będzie Piotr Bednarczyk. Zostańcie z nami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.