środa, 19 czerwca 2019

(FANART) Plakaty - reaktywacja

Kajko i Kokosz są teraz tak sławni, że po kilkuletniej przerwie znów zaczęli pojawiać się na plakatach imprez komiksowych. Come back zaczął się od Festiwalu "Kreska", zorganizowanego przez... Fundację "Kreska". Niezawodny Wojtek Olszówka zapewnił imprezie kajkoszową oprawę plastyczną, w tym grafikę na plakat oraz zajawki z portretami gości (tutaj: Kiełbus i Fijał).


Nieco mniej kajkoszowo (ale jednak) promował się tegoroczny Festiwalu Komiksowa Warszawa. Na plakacie Tomasza Samojlika można za pomocą lupy dostrzec okładkę "Dnia Śmiechały".


Z kolei GDAK reklamował się przeróbką okładki "Festiwalu czarownic", wykonaną przez Jakuba Babczyńskiego. Na instagramie rysownik pokazał też inny projekt, z Super-Kokoszem, być może odrzucony przez organizatorów. Dodatkowym kajkoszowym akcentem na GDAKu była... żywa Jaga. To chyba pierwszy na polskich konwentach przypadek cosplayu à la Christa, chociaż poza komiksowem już się to zdarzało, np. pod Grunwaldem.


Kilka dni temu opublikowano plakat jubileuszowej wystawy w Instytucie Polskim w Berlinie (27 czerwca - 27 sierpnia). Na imponującym rysunku, którego autorem jest Sławek Kiełbus, kawalkadę naszej dzielnej komiksowej husarii zamykają Kajko i Kokosz.


A tu widzimy próbny plakat Strefy Komiksu z ostatniego Warsaw Comic Conu (nasza relacja tutaj). Grafik nie wykorzystał rysunków Christy, tylko przeróbkę Macieja Szymanowicza z okładki gry "Wielki wyścig". Na ostatecznej wersji plakatu wystąpił samotnie Wolverine, a Kajko i Kokosz trafili na reklamówki sesji autografów (m.in. fanart Mietka Fijała z naszego bloga).


Woje Mirmiła nie pojawią się również na plakacie jubileuszowego, XXX MFKiG w Łodzi (chodzą słuchy, że niewiele brakowało). Za to w Warszawie, bez żadnego festiwalu jeżdżą po mieście reklamy "Kajka i Kokosza" rozklejone na autobusach i w wagonach metra. Warto podkreślić, że takiej kampanii promocyjnej Christa nie miał nigdy, a jego następcy dostają ją już na starcie. Szczęściarze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.