wtorek, 2 kwietnia 2019

(FANART) Oficjalny pirat

Fundacja "Kreska" i wydawnictwo Edu Art Media opublikowały wczoraj zdjęcia z promocji komiksu "Kajek i Koszko: Podstęp Rodrusa" Wojciecha Olszówki i Bogdana Ruksztełło-Kowalewskiego. Szkoda, że wczoraj (czyli akurat 1 kwietnia), ale fajnie, że duch w narodzie nie gonie. Trzeba przyznać, że mistyfikacja przygotowana została po mistrzowsku i z rozmachem: na zdjęciach sala biblioteki Manhattan pęka w szwach, autorzy brylują na tle prezentacji, Wojtek rozdaje autografy, a co najważniejsze - album istnieje fizycznie, i to w kolorze!


Zżerała mnie ciekawość ile w tym wszystkim prawdy, więc zaciągnąłem języka u samego źródła. Okazuje się, że "album" liczy zaledwie trzy strony, czyli dokładnie te, które widać na zdjęciach: okładka, strona tytułowa z czarodziejem Zieluchem i jedna plansza komiksu. Reszta to czysty biały papier. Cały ten materiał, zrealizowany specjalnie na potrzeby wczorajszego Dnia Śmiechały, prezentuję poniżej w wersji kolorowej i czarno-białej (dzięki za skany, panowie).


Jest to już drugi taki fejk przygotowany przez Wojtka i Bogdana. Dwa lata temu ten sam duet wkręcał nas w odnalezione paski z "Kosmosu". Przypomnę też, że w zeszłym roku równie spektakularną akcję przeprowadzili Wojtek Jama i Maciek Mazur. Sytuacja jest rozwojowa i być może kiedyś odbędzie się pojedynek komiksowych primaaprilisiarzy. Bardzo na to liczę.

4 komentarze:

 1. Aprilis Aprilisem, ale ten komiks powinien powstać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie. Autorzy zrobili taką świetną planszę z tak błahej okazji jak prima aprilis, to i cały album album mogą zrobić dla zabawy. Kajko i Kokosz zasługują na parodię. Tak jak Asterix.
  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego, na Welesa, nikt nie wziął Olszówki do żadnego zbioru "Nowych przygód"??? Czy chodziło o to, żeby odciąć się od stylu Christy programowo na maksa?

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.