piątek, 1 kwietnia 2016

Szkice i ilustracje

Wczoraj dostaliśmy od Egmontu próbny wydruk albumu ze szkicami i nieznanymi rysunkami Christy. Wrzucamy fotki, ale pamiętajcie, że okładka, tytuł i layout są prowizoryczne. Docelowo publikacja ma mieć twardą oprawę (być może z obwolutą) i pełny kolor w środku. W tej chwili konsultujemy zawartość tomu, więc wykaz ilustracji nie jest jeszcze ostateczny. Na pewno znajdą się w nim: słynny wzornik "Kajka i Kokosza", tła do gry komputerowej, kilkanaście tajemniczych "pocztówek" oraz szkice, m.in. narysowane na odwrocie pasków. Będziemy też chcieli dorzucić wczesne, wileńskie komiksy małego Januszka. Objętość szacujemy na co najmniej 200 stron.


Egmont nam tego jeszcze nie potwierdził, ale prawdopodobnie to właśnie będzie album nr 1000 KŚK, o którym tyle się spekuluje na forach. Jeżeli macie jakieś postulaty co do jego zawartości, piszcie do nas jak najszybciej - w ciągu tygodnia musimy zaproponować ostateczny spis treści.


Przepraszamy za jakość fotek. Sprawa jest pilna i nie mieliśmy czasu na porządną sesję zdjęciową.

___________
EDIT: Zdjęcia są prawdziwe, ale cała reszta to oczywiście prima aprilis.

14 komentarzy:

 1. Dałem się nabrać ale z przyjemnością ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hahahaha :) akurat w tym dniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. WSPANIAŁA wiadomość!
  BARDZO chciałbym zobaczyć w albumie wszystkie rysunki/szkice z legendarnego Klaseru Kajka i Kokosza - domy, architekturę, postacie itp.
  Może znajdzie się tam miejsce na slajdy z prezentacji Kaprala, która była prezentowana na wydarzeniach komiksowych.

  zaraz, zaraz... a czy to nie jest Prima Aprillisowy żart?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne, ale dzisiaj - 1 kwietnia - nawet gdyby Janusz Christa wstał z grobu i powiedział, że to prawda, nie uwierzyłbym mu ;-).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ehhh, gdybyż to nie było dziś, podskakiwałbym z radości jak mały Jasiu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale z was kawalarze :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może jednak Egmont to wyda?
  I żart primaaprilisowy nie zostanie tylko żartem?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiadomo już, że albumem nr 1000 będzie antologia komiksów z Relaxu. Ciekawe, czy uwzględni ona "Zamach na milusia" i inne rzeczy "Christy tam opublikowane"?

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będą tam wyłącznie rzeczy, których nie wznowiono.

   Usuń
  2. Chociaż mogliby dać jakiś komiks Christy dla zasady.

   Usuń
  3. Zauważyłem niedawno, że wyczerpał się nakład "Kajtka, Koka i innych". Ciekawe, czy wobec tego w antologii "Relaxu" wznowią komiksy Christy, czy zrobią dodruk "...i innych" (z małymi poprawkami).

   Kleszcz

   Usuń
 9. Prima Aprilis, ale w sumie, co za problem? Czy licencja na wydanie tych ilustracji to jakaś finansowa zapora dla Egmontu?

  OdpowiedzUsuń
 10. Można poprosić Egmont o takie coś, ale wątpię żeby wydali :(

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.