sobota, 16 kwietnia 2016

Wielka wyprz

W czwartek 21 kwietnia odbędzie się szósta aukcja komiksów, zorganizowana przez warszawską Desę Unicum. Pod młotek pójdzie rekordowa ilość prac Janusza Christy, bo aż 20. Ceny standardowo wyżyłowane, czyli: paski "Kajtka i Koka" po 500, kreska "Kajka i Kokosza" po 1500 za pół planszy, blaudruki po 1000. Sporą ciekawostką jest kompletna plansza "Łabędzia" za jedyne 1200. Cena jest niska chyba tylko dlatego, że oryginalna jest tu tylko kreska, a kolor kładł zdaje się ktoś z redakcji "Relaxu".


Niektóre prace pojawiają się w Desie po raz kolejny, np. kreska puzzli "Na Dzikim Zachodzie", która w maju 2015 została rzekomo wylicytowana za 4800 zł. Minął rok i Desa wystawia ją ponownie, tym razem za 3500 zł!!! Hmmm... czy ktoś mógłby nam wyjaśnić o co tu chodzi?


O poprzednich aukcjach przeczytacie tu, tam i siam.

5 komentarzy:

 1. Ta sama kreska puzzli była jakiś czas temu na allegro za kwotę właśnie 3500 zł. Nie jestem piewcą teorii spiskowych wiec zapewne licytujący nie odebrał, ale kto wie... Może są 2 takie rysunki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeden rysunek. Desa nawet zdjęcia nie zmieniła.

   Usuń
 2. Pajac, który wylicytował ten genialny obrazek na aukcji rok temu po prostu go nie odebrał i wycofał się z transakcji, i teraz DESA wystawia go po raz drugi. To wiadomość z pierwszej ręki, od opiekunki aukcji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pajac który pierwotnie wylicytował ten rysunek na aukcji, dopatrzył się, że obiekt nie jest wykonany tuszem na trwałej folii celuloidowej jak sukcesywnie i mylnie twierdzi Desa w opisie, ale na zwykłej kalce technicznej ( o gramaturze cieńszej niż zwykła kartka papieru) o niedługiej żywotności i mającej tendencje do kruszenia. Praca o której mowa była źle przechowywana i już zaczęła się kruszyć na obrzeżach. Wartość tej pracy ze względu na jej nietrwałość jest mocno dyskusyjna.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.