środa, 28 listopada 2012

Wielkie nieba!

Muzeum Ziemi Pyzdrskiej (!) w Pyzdrach i Wojtek Łowicki zapraszają na zupełnie nową wystawę z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" pt. "Religia w komiksie, czyli wątki religijne z komiksowej perspektywy". Wernisaż odbędzie się w piątek, 30 listopada o godzinie 17:00, przy ul. Kaliskiej 25 (dawny klasztor franciszkański). Słowo wstępne oraz prelekcję na temat znaczenia religii w komiksie wygłosi socjolog kultury dr Tomasz Marciniak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kurator wystawy, Wojtek Łowicki zapewnia, że jeden z rozdziałów ekspozycji będzie opowiadał o świecie Kajka i Kokosza (patrz: "Na Trygława i Swaroga!!!"). Dla tych, którzy nie mogą dojechać do Pyzdrów Pyzdr pod Poznań, przysłał planszę z wystawy. Pozdro.

3 komentarze:

 1. Brawa dla Wojtka za kolejną interesującą wystawę. Natomiast minus dla samego Muzeum, gdyż pod Waszym linkiem, na stronie Muzeum o wystawie ani słowa, ot takie "TOP SECRET".

  OdpowiedzUsuń
 2. Super inicjatywa,komiksy przeżywają renesans.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo odwołań do słowiańskich bogów jest też w serii "Doman" i to chyba w każdym albumiku: Światowid, Swaróg, Trygław, Łado, Łano, a także bogów germańskich...
  Ciekawy pomysł na wystawę :-) Z chęcią zobaczę.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.