poniedziałek, 31 maja 2021

Kajko i Kokosz na Nintendo

Trochę tu ostatnio spokojnie, ale dzisiejszy komunikat Fundacja "Kreska" na pewno Wam to nasze milczenie wynagrodzi.

* * *
RedDeerGames, polskie studio tworzące i wydające gry wideo, nawiązało współpracę z Fundacją Kreska im. Janusza Christy. Podpisana w dniu dzisiejszym umowa daje RedDeerGames wyłączność na wydanie dwóch gier osadzonych w uniwersum znanym z komiksów "Kajko i Kokosz" na konsoli Nintendo Switch.

Gry powstaną we współpracy z Fundacją, by jak najwierniej oddać ducha przygód dzielnych Słowian. RedDeerGames planuje ich premierę na przełomie 2021 i 2022 roku.

- Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów przesłanych przez RedDeerGames jeszcze na etapie negocjacji umowy. Istotny dla nas, jako Fundacji, jest również fakt, że dotrzemy z promocją komiksu "Kajko i Kokosz" mojego dziadka do wielbicieli gier na konsoli Nintendo Switch – mówi Paulina Christa prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczyni i wnuczka Janusza Christy. - Po umowach na serial animowany "Kajko i Kokosz", który można obecnie oglądać na platformie Netflix, kontynuacji kultowej serii Kajka i Kokosza "Nowe Przygody" oraz integralach, które przygotowuje Egmont, czy mającym mieć premierę we wrześniu br. musicalu w Teatrze Syrena w Warszawie – wylicza Paulina Christa – to kluczowy projekt dla Fundacji. Liczę, że dzięki niemu nie tylko wejdziemy na światowy rynek z marką "Kajko i Kokosz", ale przede wszystkim dynamicznie przyciągniemy do polskiego komiksu nowych fanów z innych krajów. Już za rok będziemy świętować 50-lecie Kajka i Kokosza, a ta współpraca pozwoli zbudować nam jeszcze większe uniwersum słowiańskich wojów Janusza Christy – dodaje.

- Współpraca z Fundacją Kreska im. Janusza Christy to zaszczyt i wielka przyjemność. Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale też przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują – mówi Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeerGames. – Cieszymy się, że Netflix też dostrzega ten potencjał. Jesteśmy pewni, że dzięki naszym kompetencjom w promowaniu i sprzedaży gier na wielu światowych rynkach uda nam się ten cel z sukcesem zrealizować – dodaje.

Na razie tajemnicą pozostaje do jakich gatunków należeć będą wspomniane gry. Twórcy zdradzają jedynie, że skorzystają z doświadczenia, które zdobyli przy pracach nad 7 Horizons – komiksową grą zręcznościową zmierzającą na PC, Nintendo Switch i Xbox One oraz Series S|X.

RedDeerGames (RDG) to niezależne studio deweloperskie obecne na rynku od czwartego kwartału 2018 r. Spółka wydaje gry swoje oraz tworzone przez innych producentów. RDG zostało m.in. dostrzeżone podczas Poznań Game Arena 2019 i wyróżnione za design gry Cyber Protocol. Firma stworzyła (we współpracy z nominowanym do Oscara studiem Tomasza Bagińskiego – Platige Image) rodzinne szachy Brawl Chess – Gambit. Wydane przez RedDeerGames tytuły to m.in.: Nirvana Pilot Yume, Clumsy Rush, Art Sqool, Under Leaves oraz Little Mouse’s Encyclopedia. Aktualnie firma pracuje nad grą science fiction Time Hole, której konsultantem jest były dyrektor NASA – Dr Alexander Nawrocki oraz nad komiksową, pełną humoru platformówką – 7 Horizons.

Fundacja "Kreska" im. Janusza Christy została założona w sierpniu 2015 roku przez Paulinę Christę, wnuczkę artysty oraz przyjaciół, znawców i miłośników twórczości artysty. Głównym celem Fundacji jest powstanie multimedialnej Galerii Janusza Christy oraz ochrona i zachowanie oryginałów oraz pamiątek po Mistrzu polskiego komiksu. Ponadto Fundacja zamierza promować sztukę komiksu, a w szczególności komiksu dla dzieci, poprzez organizowanie wystaw, imprez tematycznych, warsztatów komiksowych oraz publikację wydawnictw okolicznościowych.

6 komentarzy:

 1. Wszystko pięknie tylko czemu Wit się na tym obrazku do Zbójcerzy zaciągnął!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytuję: "Gry powstaną we współpracy z Fundacją, by jak najwierniej oddać ducha przygód dzielnych Słowian" :)

   A w ogóle to Wit się nie zaciągał.

   Usuń
  2. Nie zaciągał.... :)
   Patrząc na postać Wita to z tym "nie zaciąganiem się" to bym dyskutował.... :)

   Usuń
 2. Super, kreska z komiksu, a nie z tego netflixowego crapu

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa gra - uważam, że fantastycznie jest w nią spróbować. Ma w sobie naprawdę sporo fabuły oraz wciąga.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!