wtorek, 4 maja 2021

Zrecenzujemy to państwu hurtowo

Przez ostatnich kilka miesięcy śledziliśmy na Facebooku recenzje "Kajka i Kokosza" pióra Przemka Saracena. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek czytał tak osobiste, wnikliwe i brawurowe zarazem teksty na temat komiksów Christy. Polecam wszystkim, którzy od recenzji oczekują czegoś więcej, niż standardowego zestawu banałów o "protagonistach", wciągającej akcji i lekturze obowiązkowej. Cały cykl artykułów, od "Złotego pucharu" po "Mirmiła w opałach", znajdziecie teraz z jednym miejscu na stronie "Srebrny Kompas".

Jeszcze szerszy zakres oferuje witryna "Mistrzowie komiksu", na której Paweł Sych omawia po kolei nie tylko "Kajka i Kokosza", ale też "Kajtka i Koka", "Gucka i Rocha", a nawet programy teatralne. Oceny są bardzo surowe, od 2/10 do 5/10. Osobna podstrona poświęcona jest "Nowym przygodom Kajka i Kokosza" i tu recenzent ma u mnie ogromnego plusa, bo najbardziej z wszystkich krótkich historyjek podobała mu się moja, czyli "Mali Kajko i Kokosz". Cytuję: "autor jest dużo mądrzejszy niż to się pozornie wydaje". No, takie recenzje to ja lubię :)

1 komentarz:

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.