wtorek, 18 maja 2021

Gród Kajka i Kokosza w maju 2022

Jest trochę nowych szczegółów na temat gry mobilnej "Gród Kajka i Kokosza". Wczoraj opublikowany został następujący komunikat:
Zarząd DITIX S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. jako Zamawiający w dniu dzisiejszym podpisała z DreamStorm Studios Piotr Penar z siedzibą w Gliwicach jako Wykonawca umowę na realizację gry o roboczym tytule "Gród Kajko i Kokosza" [pisownia oryginalna] z wykorzystaniem podczas rozgrywki wizerunków postaci z serii komiksów Janusza Christy oraz zabawnych dialogów dostarczających graczowi kolejnych celów lub misji, jak również umożliwiającą zagranie w zestaw minigier powiązanych z kultowymi wydarzeniami z serii komiksów.

DreamStorm Studios stanowi ponad 20-osobowy zespół, specjalizujący się w grach oraz aplikacjach rozrywkowych, wykorzystujący silnik Unity do produkcji gier mobilnych i PC, jak również aplikacji VR/AR i mający doświadczenie we współpracy jako developer z firmami z Polski, Czech i Austrii. W ostatnim czasie DreamStorm Studios realizował m.in. projekt gry o proekologicznym przekazie Natural Instincts, którego wydawcą jest Games Operators, spółka stowarzyszona Playway S.A. W ramach koncepcji zostanie przygotowana dokumentacja biznesowa, techniczna oraz designerska gry – obejmująca aspekty dotyczące stylów graficznych, pętli rozgrywki, informacje o budynkach, misjach, minigrach oraz planowany przebieg rozgrywki. Elementy gry będą oparte o rozwiązania dotyczące m.in.: budowy, zarządzania i ulepszania grodu Mirmiłowa, obrona przed atakami zbójcerzy oraz przejęcia innych obiektów na mapie świata. Gracz będzie mógł brać udział w różnorodnych i unikatowych minigrach oraz wchodzić w interakcje z postaciami fabularnymi.

W grze będzie zastosowany system asynchronicznego multiplayera między graczami, system leaderboardów oraz poziomu punktacji. Gra będzie posiadać reklamy, które pozwolą na monetyzację oraz wdrożenie systemu mikropłatności.

Strony umowy ustaliły wynagrodzenie brutto w wysokości 608.850 zł płatne zgodnie z harmonogramem obejmującym poszczególne etapy prac. Harmonogram realizacji projektu oraz realizacji płatności przewiduje 7 etapów, które określają stopniowe zaawansowanie prac nad projektem gry.

Przewidywany termin oddania gry, czyli wgrania aplikacji do GooglePlay oraz AppStore, to maj 2022 r. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach.

Spółka zależna Ditix Games sp. z o.o. to podmiot w 100% zależny od spółki DITIX S.A., którego działalność związana jest z produkcją oraz wydawaniem gier.

3 komentarze:

 1. 1 czerwca na antenie Radia 357 Szkola latania w wersji audio. Glosow uzyczyli pracownicy stacji.

  jarl Björn

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodam jeszcze, ze za narratora robi sam Marek Niedzwiecki. Dla potwierdzenia wagi moich slow, Silacz palnie piescia w stol.

  jB

  OdpowiedzUsuń
 3. Marzę o tym aby Muha Games zrobiła coś o Kajku i Kokoszu

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz wstawić w komentarzu działający link, zrób to w html-u. Powinno to wyglądać tak:
<a href="ADRES_LINKU">TWÓJ TEKST</a>
Podobnie robi się pogrubienie (bold):
<b>TWÓJ_TEKST</b>
i kursywę:
<i>TWÓJ_TEKST</i>
Powodzenia!