poniedziałek, 31 maja 2021

"Szkoła latania" jutro w Radiu 357

Z cyklu "bo na Dzień Dziecka jeden komunikat to za mało", tym razem Wirtualne Media.

* * *
Zespół Radia 357 nagrał słuchowisko "Szkoła Latania", oparte na motywach komiksu z serii "Kajko i Kokosz" Janusza Christy. W nagraniach wzięło udział niemal 50 osób z zespołu. Premiera słuchowiska we wtorek, 1 czerwca.

Projekt został przygotowany wspólnie z wydawnictwem Egmont i Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy. - Podczas realizacji radiowe studio rozdzierały wrzaski zbójcerzy, okrzyki bojowe, odgłosy biesiady w karczmie. Nikt się nie oszczędzał. Sam kilka dni dochodziłem do siebie - relacjonuje Krystian Hanke, dziennikarz i członek zarządu stacji.

- Fragmenty wyemitujemy na antenie w ciągu całego dnia. Całość będzie dostępna jako podcast w zakładce Twoje 357. Przygotowaliśmy też film odsłaniający kulisy nagrań. Trudno opisać co się tam działo - mamy nadzieję, że dzieciom udzieli się klimat ze studia – opowiada Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

Dodatkowo, w wieczornym paśmie publicystycznym o godz. 21.00, Katarzyna Borowiecka wraz z gośćmi porozmawiają o tym, co sprawia, że 50 lat od pierwszego wydania komiks Janusza Christy cieszy się niesłabnącą popularnością. W audycji wezmą udział: Paulina Christa - wnuczka autora, kierująca Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy, Szymon Holcman z Kultury Gniewu oraz Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont Polska.

* * *
O przymiarkach do tego projektu Radio 357 informowało już na początku marca, pokazało nawet film z pierwszych prób. I było to sto razy lepsze od nieszczęsnego audiobooka studia Sound Tropez.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.