poniedziałek, 31 maja 2021

Więcej o grze na Nintendo

Mamy kolejny, drugi już dzisiaj komunikat w sprawie gry na Nintendo Switch, tym razem od RedDeerGames. Jest sporo nowych informacji.

* * *
Zarząd spółki RedDeerGames sp. z o.o. informuje, iż zawarł umowę licencyjną z Fundacją "Kreska" im. Janusza Christy na przygotowanie gry wideo oraz interaktywnej kolorowanki z wykorzystaniem wszelkich wizerunków postaci, zdarzeń, nazw własnych oraz całokształtu rozwiązań fabularnych z serii komiksów "Kajko i Kokosz" autorstwa Janusza Christy.

Przenikanie się świata gier i komiksów to zjawisko już powszechne. Komiksowi bohaterowie regularnie doczekują się poświęconych im gier komputerowych i na odwrót. W naszej ocenie po rodzime arcydzieło Janusza Christy powinien sięgnąć każdy miłośnik komiksów. Dzięki współpracy RedDeerGames z Fundacją "Kreska" bohaterowie komiksu "Kajko i Kokosz", którzy do dziś w swej tradycyjnej formie bawią i fascynują zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców, staną się podstawą do stworzenia gry wideo, która szybko zyska globalną popularność.

- W imieniu własnym oraz całego zespołu RedDeerGames pragnę podziękować Fundacji "Kreska" za okazane zaufanie do naszego studia i wybranie nas jako partnera do stworzenia gry komputerowej, opartej na klasyce polskiego komiksu "Kajko i Kokosz", będącej dla wielu pokoleń częścią solidnej rozrywki, która aż prosi się, żeby przenieść ją na inne media. Ze swej strony mogę zapewnić, że nasz zespół dołoży wszelkich starań, by stworzyć produkcję na najwyższym poziomie, a jej efekty na długo pozostały w pamięci graczy — mówi Michał M. Lisiecki, Prezes Zarządu RedDeerGames sp. z o.o.

Postanowienia Umowy precyzują wzajemne zobowiązania stron w związku z udzieloną wieloletnią, płatną licencją, która gwarantuje RedDeerGames również czteroletni okres licencji wyłącznej na platformę sprzętową Nintendo Switch. RedDeerGames jako producent i wydawca obu gier, zapewnia środki finansowe na ich produkcję, odpowiednią ekspozycję tytułów oraz koszty marketingu związane z ich promocją i dystrybucją.

Uwielbiana przez najmłodszych interaktywna kolorowanka będzie dostępna jeszcze w tym roku na platformie Nintendo Switch. Natomiast premiera gry wideo przewidziana jest nie później niż dwanaście miesięcy od dnia podpisania ww. Umowy, a jej sprzedaż odbędzie się w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop oraz Microsoft Store, PlayStation Store, STEAM, App Store i Google Play Store, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

- Mój Dziadek był bardzo pomysłowy. Pragnął, aby dzieciństwo wielu pokoleń polskich czytelników było kolorowe i pełne uśmiechu. Cieszę się, że Jego dziedzictwo na rok przed oficjalnym 50-leciem Kajka i Kokosza doczekało się szerokiej promocji [...]. Współpraca z RedDeerGames to kolejny etap, który pozwoli dotrzeć tym razem jako gra do współczesnych odbiorców na całym świecie poprzez platformy gamingowe. Wierzę, że działania te pomogą Fundacji w dalszej promocji twórczości Janusza Christy – mówi Paulina Christa, Prezeska Fundacji "Kreska" im. Janusza Christy.

PMPG Polskie Media to spółka holdingowa działająca na rynku mediów tradycyjnych i nowych mediów. Do grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca tygodnika "Wprost" oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika "Do Rzeczy" oraz magazynu "Historia Do Rzeczy". RedDeerGames jest spółką portfelową PMPG Polskie Media.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.