wtorek, 26 czerwca 2018

Twoja twarz brzmi znajomo

Wczoraj Egmont rozesłał szkic pierwszej planszy "Królewskiej konnej", czyli trzeciego tomu "Nowych przygód Kajka i Kokosza" (jest również u nas). Uważni czytelnicy z pewnością dostrzegli kilka tzw. cameos, czyli rozpoznawalnych postaci pojawiających się w drugim planie. Na przykład na piątym kadrze widzimy dwóch panów z albumu "Na wczasach".


Natomiast na ostatnim kadrze pojawia się starszy chlewowy z "Wojów Mirmiła". Bardzo nam się takie zabawy podobają. Po pierwsze widać, że duet Kur/Kiełbus nieźle odrobił pracę domową. Po drugie fani będą mieli dodatkową radochę z lektury. Czekamy na więcej, byle tylko nie przedobrzyć, jak to się stało w komiksowej "Lidze Niezwykłych Dżentelmenów".

4 komentarze:

 1. Myślę, że konsekwentne pokazywanie w tle tych mieszkańców Mirmiłowa, którzy przewijali się już u Christy to dobry pomysł. W oryginalnych komiksach może rzadko się powtarzali, ale jeśli twórcy mają pokazać w tle jakichś grodzian, to równie dobrze mogą takich, których gdzieś już widzieliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może też pomyśleć o jakiś historiach, których bohaterami byliby ci mało znani mieszkańcy Mirmiłowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej, że jest w kim wybierać. Zapraszamy do lektury tekstu "Gdzie jest Wit?": tu jest część pierwsza, a tu druga.

   Usuń
 3. Niestety nowy Kajko i Kokosz "wypadł z ramówki" Egmontu na ten rok, podobnie jak 4 tom KiK w Kosmosie, który miał ukazać się w grudniu :( Mam nadzieję, że kolorowa edycja Kosmosu nie zakończy się na 3 tomach, bo to by było jakieś fatum.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.