wtorek, 6 marca 2018

Kaïko et Kokoche: En vacances (i nie tylko)

No i proszę, spełniły się nasze przewidywania... choć nie do końca. Egmont rzeczywiście wyda "Kajka i Kokosza" po francusku, ale nie będzie to "Zamach na Milusia", tylko "Na wczasach", a w zasadzie "En vacances". Okładkę i inne szczegóły albumu opublikowała właśnie Gildia.
"Kaïko et Kokoche – En vacances" jest specjalną edycją komiksu Janusza Christy (1934–2008) "Kajko i Kokosz – Na wczasach" przetłumaczonego na język francuski. [...] Wersja komiksu "En vacances" w języku francuskim będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów i miłośników przygód Kajka i Kokosza oraz twórczości Christy. Pozwoli także czytelnikom na całym świecie poznać najpopularniejszych polskich bohaterów komiksowych.


Swoją drogą, ciekawe jaki będzie ostateczny tytuł - w opisie widzimy "Kaïko et Kokoche" (czyli tak, jak proponowaliśmy na blogu), a na okładce "Kajko et Kokosz". Cena 24,99 zł, premiera w maju, czyli miesiąc po wersji angielskiej. Za tłumaczenie odpowiada Pascale Peeters.

Na Gildii pojawiła się też poprawiona wersja okładki kolorowego "Kajtka i Koka w kosmosie". Trzeba przyznać, że jest nieco lepiej zakomponowana od tej, która kilka dni temu wyciekła ze strony Empiku. No i teraz już wiemy, że brakujący kolor uzupełni Arek Salamoński, który rekonstruował m.in. zbiorczego "Gucka i Rocha" oraz "Kosmos" w pełnej wersji gazetowej.

3 komentarze:

 1. SUPER! Będę mógł sprezentować znajomym z Francji co zawsze się Kajkiem i Kokoszem zachwycają... tylko nigdy nie rozumieją co plotą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo sobie pomyślałem. Te zagraniczne edycje to idealny pomysł na prezent od albo dla komiksiarza.

   Usuń
 2. Odnośnie francuskiego wydania, to chyba coś się podziało, bo album zniknął z zapowiedzi. Wysłałem maila do Egmontu, ale póki co milczą...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.