sobota, 12 stycznia 2013

Miluś w orkiestrze, Tintin w telewizji

TissoToys przekazało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy trochę figurek, w tym trzy specjalne zestawy "Kajko i Kokosz" o numerze 000001. Zostały one zarezerwowane dla WOŚP jeszcze przed premierą w Łodzi. Numerowanych zestawów przygotowano tylko po 100 z każdego kompletu, a jak wiadomo jedynki mają wyjątkową wartość kolekcjonerską. Pudełka są podpisane przez autora figurek, rzeźbiarza Grzegorza Kupca oraz przez wnuczkę Janusza Christy, Paulinę. Licytacje kończą się w środę wieczorem. Ceny na razie umiarkowane, zwłaszcza w porównaniu z Reksiem.

A teraz pozostałe wieści z warowni i okolic:
  • W komiksowym rankingu "Najlepsze z najlepszych" za rok 2012 Kolorowe Zeszyty umieściły "Kajtka i Koka w kosmosie" na czwartym miejscu, dodając: "Arcydzieło Janusza Christy zaskakuje dziś nie tylko ogromem pracy autora, ale także świeżością zastosowanych patentów, potęgą wyobraźni, fantastyczną oprawą graficzną, generalnie - wszystkim!"
  • Ten sam kosmiczny album znalazł się dopiero na 43. miejscu wśród komiksowych bestsellerów księgarni wysyłkowej Gildia. Nasz darmowy suplement "Powrót do gwiazdozbioru Oriona" jest darmowy, więc nie mógł znaleźć się na tej liście, chociaż ludzie z bloga 8studs twierdzą, że też jest całkiem niezły.
  • "Gazeta telewizyjna" z 14 grudnia (dodatek do "Wyborczej") opublikowała artykuł Adama Gawędy pt. "Przypadki komiksu w PRL-u", traktujący o filmie Mateusza Szlachtycza "W ostatniej chwili". Tekst dostępny jest także online.
  • Na Vimeo pojawił się krótki fragment spektaklu Teatru im. Jaracza w Olsztynie pt. "Kajko i Kokosz". Całe przedstawienie wciąż można obejrzeć na stronie Teatru.
  • We wtorek na kanale Viasat History rozpoczęła się emisja 5-odcinkowego francuskiego serialu "Śladami Tintina". Każdy epizod opowiada o jednym z kluczowych albumów: 1) "Cygara faraona", 2) "Błękitny lotos", 3) "Krab o złotych szczypcach", 4) "Świątynia Słońca", 5) "Tintin w Tybecie" (fragmenty pod linkami). Emisja we wtorki o 16:45 i 23:00, powtórki w weekendy nocą. Wojtek Obremski, który powiadomił nas o znalezisku, pisze tak:
    "Rzecz to dość niecodzienna - kadry z komiksów przeplatają się z oryginalnymi zdjęciami krajobrazów, które Hergé wybrał na plener swojego dzieła. Prócz tego różni eksperci odsłaniają przed nami z pozoru niemożliwe wydarzenia zawarte w komiksie. Polecam! Ciekawe, czy podobny serial o podróżach Kajtka i Koka sprawdziłby się u nas?"
    My też jesteśmy tego ciekawi. Na zaostrzenie apetytu proponujemy trailer:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.