poniedziałek, 7 stycznia 2013

Jak się nazywa Kajtek-Majtek?

No właśnie, czy wiecie jak? Jego prawdziwe personalia pojawiły się w komiksie Janusza Christy tylko jeden jedyny raz. Mamy nadzieję, że uda Wam się je znaleźć - są w jednym z albumów Egmontu. Kto pierwszy prawidłowo poda imię i nazwisko Kajtka-Majtka, otrzyma od nas komiks Willy Vandersteena "Suske en Wiske". Jest to seria kultowa w Beneluksie (ponad 250 albumów), a w Polsce zupełnie nieznana i niedostępna. Zwycięzca konkursu będzie mógł sobie wybrać jeden (a jeśli zgadnie dzisiaj, to dwa) z następujących albumów:
 1. "De ijzeren schelvis", 1955 - w królestwie Neptuna,
 2. "De duistere diamant", 1958 - Czarny Rycerz,
 3. "De wolkeneters", 1961 - w kosmosie,
 4. "De nerveuze Nerviërs", 1964 - Galowie, Rzymianie i nimfy.
Na odpowiedzi czekamy w komentarzach do tego posta. Gramy do pierwszego prawidłowego rozwiązania, a jeśli nikomu się nie uda, to my je podamy we wtorek około 20:00. Gdyby zagadka okazała się zbyt trudna, będziemy trochę podpowiadać. Uwaga - komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy. Życzymy powodzenia!

EDIT: I znów zaskoczyliście nas swoją niesamowitą wiedzą. Rozwiązanie i zwycięzcę poznacie tutaj.

2 komentarze:

 1. Kajetan Majtecki? To o to chodzi? Pamiętam, że chyba w serii z piratami takie personalia się pojawiały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bingo!!! "Kajtek i Koko wśród piratów", pierwszy odcinek. No to konkurs mamy rozstrzygnięty w tempie ekspressowym. Gratulacje. Wybierz sobie dwa albumy i przysyłaj nam maila z adresem do wysyłki.

   I właśnie historyjka o piratach będzie tematem następnego odcinka serii o "Vaillancie" :)

   Usuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.