poniedziałek, 7 stycznia 2013

Kajetan Majtecki

No i już wiemy jak brzmiało prawdziwe nazwisko Kajtka-Majtka. Z naszą zagadką bezbłędnie poradził sobie Rock. Za szybkość reakcji należą mu się ogromne brawa i obiecane komiksy z serii "Suske en Wiske" (o Galach i Czarnym Rycerzu, świetny wybór). Poniżej przedstawiamy kadr, o który nam chodziło. Tylko w tym jednym miejscu Janusz Christa ujawnił personalia swego głównego bohatera. Rysunek pochodzi z pierwszego odcinka historyjki "Kajtek i Koko wśród piratów" (Wieczór Wybrzeża, 18.11.1961). A propos, czy ktoś natknął się na nazwisko Koka?


Komiks "Kajtek i Koko wśród piratów" będzie przedmiotem naszego kolejnego artykułu o "Vaillancie". Już wkrótce...

3 komentarze:

 1. O właśnie :-) Co ciekawe, jakby ktoś nie znał komiksów Christy z tego okresu, to mógłby pomyśleć, że Kajtek pojawia się po raz pierwszy w tej historii z piratami, choćby ze względu na to, że został tak dokładnie przedstawiony - z imienia i nazwiska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed "Piratami" leciały "Dni Gdańska", które były serią pojedynczych stripów, a nie fabułą. A ostatni raz widziano Kajtka na "Kakaryce" w roku 1958. Może Christa sądził, że czytelnicy już zapomnieli, że Kajtek jest marynarzem?

   Usuń
  2. Zapewne masz rację. Coś jak nowy rozdział w przygodach Kajtka, w których zamiast profesora Kosmosika, partnerem staje się Koko.

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.