wtorek, 4 września 2012

Sekrety Kajtka i Koka

Wakacje w zasadzie się skończyły*, czas na kolejne prezentacje o twórczości Christy. Zanim przejdziemy do konkretów, mamy dla Was coś na rozgrzewkę. Oto dwie zagadki:
 1. Gdzie po raz pierwszy pojawił się Koko bez wąsów?
 2. Jak miała na imię żona Kajtka?
Pytania są podchwytliwe, ale wystarczy znajomość albumów Egmontu. Na odpowiedzi czekamy w komentarzach pod postem - na razie je ukryjemy, rozwiązanie podamy jutro. Nagroda jak zwykle, czyli uścisk dłoni i wieczna chwała.
______________
* Nie dotyczy uczelnianych kujonów, których ominęła kampania wrześniowa.

7 komentarzy:

 1. Żona Kajtka ma na imię Maja i pojawiła się w krótkiej, wierszowanej historyjce "Na morze", zamieszczonej w Wieczorze Wybrzeża 27.05.1961. A Koko bez wąsów pojawił się w historyjce "Kajtek i Koko wśród piratów", chyba że macie na myśli postacie Kokopodobne, to może być szyper (nie wymieniony z imienia) z tejże samej historyjki "Na morze".

  Kokosz

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje mi się,że Koko nigdy nie miał wąsów, a więc pojawił się chyba po raz pierwszy , kiedy jeszcze nie miał jeszcze imienia i był nazwany szyperem w parakomiksie "NA MORZE", w którym to Kajtek ma żonę MAJĘ...


  Ale długie zdanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. 1 pytanie - Koko bez wąsów pojawia się pierwszy raz jako szyper w wierszowanym komiksie "Na morze" lub jeśliby go nie uznać za prawdziwego Koka to w "Kajtek i Koko wśród piratów"
  2 pytanie - Maja

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Koko pojawił się pierwszy raz w albumie: "Na tropach Pitekantropa" w rozdziale: "Wśród piratów". Tam Koko pojawia się pierwszy raz bez wąsów, bo pojawia się tam chrokologicznie w ogóle pierwszy raz.
  2. Kajtek nie miał żony. No chyba, że chodzi o jakiś podchwtliwy fakt z jednego kadru kiedy śpiewa piosenkę, jak np. "Whisky moja żono".

  OdpowiedzUsuń
 5. "* Nie dotyczy uczelnianych kujonów, których ominęła kampania wrześniowa" - warto by dopisać tych, którzy zrezygnowali z nauki/pracy aby się poświęcić studiowaniu twórczości Janusza Christy

  Robert z Gdynia

  OdpowiedzUsuń
 6. W obydwu przypadkach chodzi o "Na Morze" z 1961 roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko się zgadza, chodziło o "Na morze". Gratulacje!!!
  Szczegóły w następnym poście.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.