środa, 19 września 2012

Zróbmy razem trailer

Założymy się, że wciąż pamiętacie klimatyczny trailer "Kajtka i Koka w kosmosie", nakręcony przez Przemka Świszcza. Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość: autor rozpoczął pracę nad drugim trailerem. Nowy filmik ma być dłuższy, dynamiczny i bardziej profesjonalny.

Na dowód, że to nie przechwałki, Przemek przysłał nam kilka gotowych postaci wymodelowanych w 3D. Niedługo ma być ich więcej, a potem zaczną powstawać lokacje do poszczególnych scenek. O postępach postaramy się informować na bieżąco.

Przemek wytypował 10 epizodów z komiksu, które najlepiej nadają się do animacji i wykorzystania w trailerze. Oto one (w nawiasach podaliśmy numery stron ze starego i nowego wydania):
 1. profesor Kosmosik dzwoni do Kajtka (1/7);
 2. Kajtek i Koko zapadają w eksperymentalny sen (6/20);
 3. atak kosmicznej galarety (26/44);
 4. nadciąga czerwona chmura (186/211);
 5. Kajtek ratuje tubylców, pojawia się wodny potwór (61/84);
 6. wesoły kurczak gigant (58/81);
 7. roboty Zarzura strzelają do pojazdu Meprona (80/105);
 8. Kajtek i Koko walczą na arenie (177/210);
 9. podwodny ogród Orionidów (519/599);
 10. kosmiczny holownik odciąga rakietę (295/340).
Na tym etapie lista nie jest jeszcze zamknięta, jakaś scenka może z niej wypaść, a inna dojść. I tu właśnie, drodzy czytelnicy, mamy dla Was propozycję.

Chcemy, żebyście wybrali jeszcze jeden krótki epizod, który Przemek mógłby włączyć do filmiku. Takich fragmentów jest przecież w komiksie bez liku. Na razie wpisujcie swoje typy w komentarzach pod postem, potem zastanowimy się jak wybrać spośród nich ten najlepszy. Życzymy dobrych pomysłów i czekamy na Wasze zgłoszenia.

3 komentarze:

 1. Rewelacja. Modele 3d są naprawdę godne podziwu.

  Robert z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż za ożywiona dyskusja. Cztery dni i ani jednej propozycji???

  To może ja coś podrzucę. Brakuje mi dynamicznych scen w przestrzeni kosmicznej, jakie sugerowałby tytuł komiksu. Na przykład Koko w mikrorakiecie strzela do silników ratowniczych (rozdział I), albo statek Orionidów ściga spodki Zarzura (rozdział II).

  A do tego jakieś idiotyczne hollywoodzkie slogany w stylu "Jeden cel... Dwóch kosmonautów... Setki żarówek..." itp. I koniecznie głos z offu, który głębokim basem te teksty by wygłaszał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, przez chwilę myślałem że to Mepruś :]

  Ale te zapowiedzi zza ekranu musi czytać jeden z tych charakterystycznych głosów od trailerów (wiadomo o co chodzi: to jest 3 czy 4 lektorów w Hollywood, od zawsze ci sami). I koniecznie zacząć typowym: "In a world, where comic books come alive" albo coś podobnie bzdurnego :)

  Marek

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.