poniedziałek, 2 lipca 2012

Pasowanie bez tajemnic

Dwa lata temu pisaliśmy, że "Pasowanie" było komiksem w połowie czarno-białym, a w połowie kolorowym. Wiemy, że brzmiało to trochę dziwnie i mało wiarygodnie, ale już nie musicie wierzyć nam na słowo. Mamy niezbity dowód. Przed Wami zdjęcia oryginalnych plansz.


A do kompletu fotka drugiej planszy z kolorem śp. Sławka Wróblewskiego. Jest to wersja, która ukazała się w "Super Boomie!" #4/1993. Świadczą o tym brązowe nogawki Kajka - w "Urodzinach Milusia" były już zielone, jak należy. Wyraźnie widać, że pokolorowana plansza jest znacznie mniejsza od oryginału.


Zdjęcia dostaliśmy je od naszego specjalnego agenta Przemka Soroki. Zdobył je w sobie tylko wiadomy sposób, a my nie zamierzamy dociekać :)

1 komentarz:

  1. Właśnie byłem w Empiku i zobaczyłem, że kilka albumów "Kajko i Kokosza" ostatnio zostało wydrukowanych na matowym papierze w Białostockich ZG, m.in. "Woje Mirmiła część 2", "Urodziny Milusia" i "Skarby Mirmiła", a nie na kredzie jak wszystkie inne wydania

    PS: Niestety, teraz muszę kupić na Allegro jakieś stare wydanie "Skarbów Mirmiła" od Egmont, a wszędzie albo wydanie z lat 80-tych, albo te nowe z 2011 r.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.