czwartek, 12 lipca 2012

(FANART) Kajko i Kokosz: Horda trzymająca władzę

Jeśli wierzyć oficjalnemu komunikatowi, to do pamiętnego konkursu Egmontu zgłoszono 30 komiksowych kontynuacji "Kajka i Kokosza". Choć minęło już pięć lat, na powierzchnię wypłynęło zaledwie 8 historyjek, w tym 4 nagrodzone (w sieci znaleźliśmy jeszcze dwie i po jednej tu oraz tu). Niedawno natknęliśmy się na dziewiątą, pt. "Horda trzymająca władzę". Autorem jest tajemniczy Titon Małczow, kolory położył równie tajemniczy Tony Silnia. Szczerze mówiąc, te ostatnie znaleziska utwierdzają nas w przekonaniu, że poziom konkursu wcale nie był taki niski, jak nam się początkowo wydawało. Miejmy nadzieję, że pozostałych 20 autorów zdecyduje się na "coming out" i ujawni kiedyś swoje prace. Czekamy z niecierpliwością, opublikujemy z życzliwością. Bez obaw.

Tymczasem zapraszamy do lektury 8-planszowej "Hordy trzymającej władzę". Początek historyjki przeczytacie poniżej, dokończenie znajdziecie na blogu autora.


Na deser mamy dla Was kolekcjonerską ciekawostkę - ogłoszenie o konkursie z października 2006. Jest to skan autentycznej ulotki, rozdawanej przez Egmont podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.