poniedziałek, 23 lipca 2012

Christa ciężkostrawny?


W piątek dałem się skusić internetowej reklamie i odwiedziłem festiwal gastronomiczny "Coolinaria" (my też o nim pisaliśmy). Organizator, Gdański Archipelagu Kultury, zapowiadał zupełnie nową wystawę prac Janusza Christy, a zastałem fragmenty ekspozycji "Kajko i Kokosz - najdzielniejsi woje Mirmiła". Większość plansz miała coś wspólnego z ucztowaniem, pośrodku stał prawdziwy stół z jedzeniem... Wyglądało to trochę dziwnie i trochę biednie.

W tej chwili Trójmiasto gości jeszcze jedną wystawę poświęconą twórcy "Kajka i Kokosza" pt. "Janusz Christa, Komiks". Towarzyszyła ona tegorocznej edycji Bałtyckiego Festiwalu Komiksu i do 19 sierpnia można ją oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia". Jest to fragment ekspozycji z ostatniego MFK w Łodzi.

Obie gdańskie wystawy łączy forma prezentacji, niestety niezbyt atrakcyjna. Antyramy z oryginalnymi planszami mogą zainteresować zagorzałych fanów, ale co z dzieciakami i przypadkową publicznością? Aż prosi się o wielkoformatowe wydruki z głównymi bohaterami, rekwizyty z komiksu albo makietę Mirmiłowa. Wielka szkoda, że budżet objazdowych wystaw Christy nie pozwala na bardziej nowoczesną i odważną oprawę plastyczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.