wtorek, 24 lipca 2012

Adventure World Warsaw

Niech nas dunder świśnie, jeśli to nie jest najlepsze miejsce dla wioski Kajka i Kokosza!


Ogromny, 230-hektarowy park rozrywki "Adventure World Warsaw" powstaje w Grodzisku Mazowieckim. Jeśli wierzyć inwestorom, będzie to największy kompleks rozrywkowy nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość inwestycji szacowana jest na 620 mln euro. W sobotę odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy, ruszyła też nowa wersja strony internetowej projektu.

Jedną z atrakcji parku tematycznego będzie "Baśniowa Polska", a polskie akcenty mają znaleźć się również w innych zakątkach kompleksu. Nie możemy sobie wyobrazić, żeby w AWW nie znalazło się miejsce dla naszej najmocniejszej komiksowej franczyzy, jaką bez wątpienia jest "Kajko i Kokosz". Egmoncie, liczymy na ciebie!


Przypomnijmy, że próby stworzenia grodu Kajka i Kokosza podejmowano już wielokrotnie. Był Park Fantasia, Szlak Piastowski, sopockie Grodzisko i Mirmiłowo w Szymbarku, ale wszystko z zerowym efektem. Za jedyny zrealizowany projekt można uznać mini-skansen z kowalem, garncarzem i rycerzami, zbudowany przez Jupi Direct w roku 2000 na warszawskim "Wielkim Festynie z Kajkiem i Kokoszem". Pozostało po nim zdjęcie na stronie Igora Soszyńskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.