środa, 11 kwietnia 2012

Wielkanoc w Mirmiłowie

Sezon konkursowy w pełni. W lany poniedziałek Teatr im. Jaracza w Olsztynie ogłosił wyniki konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Wielkanoc w Mirmiłowie" (poprzednia taka akcja odbyła się rok temu). Wygrała ogromna pisanka z wizerunkiem grodu Mirmiła, wykonana przez 6-letniego Leona Kwiatkowskiego. Wybrano ją spośród mrowia rysunków, wyklejanek i wyszywanek, które możecie zobaczyć na stronie Teatru. W uroczystym wręczeniu nagród, ufundowanych przez Egmont, wzięli udział aktorzy spektaklu "Kajko i Kokosz". Gratulujemy wszystkim laureatom i oczywiście dopisujemy ich do bibliografii.

Laureat I nagrody, 6-letni Leon Kwiatkowski
z aktorami spektaklu "Kajko i Kokosz"
Przewodniczący jury, Andrzej
Fabisiak ze zwycięską pracą

Niusów ciąg dalszy:
 • Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Łęcznie mają fajną nauczycielkę. W czasie ferii zimowych zorganizowała im zajęcia "Tworzymy komiks z Kajkiem i Kokoszem".
 • Z okazji Bydgoskiej Soboty z Komiksem, lokalna Gazeta Wyborcza przypomniała kultowych komiksowych bohaterów z czasów PRL-u. Są i nasi ulubieńcy.
 • Jan "Anonimowy Grzybiarz" Sławiński (znany z komiksu "Jako i Tako") zachęca czytelników Alei Komiksu do lektury "Opowieści Koka". Myśmy też zachęcali.
 • "Twierdza Czarnoksiężnika" dostała od Wirtualnej Polski wysoką ocenę 4/5. Wśród plusów recenzentka wymienia "wiernie odwzorowany świat komiksów Janusza Christy", pod czym podpisujemy się sześciorącz.
 • Dla porównania, internetowy magazyn SS-NG ocenił "Szkołę latania" firmy Play tylko na 2/10. Recenzja jest dość stara (czerwiec 2005), ale znaleźliśmy ją dopiero teraz.
 • Przegapiliśmy też wspomnienia o "Kajku i Kokoszu" w serwisie Niedoczytania. Teksty ukazały się w grudniu 2008, po śmierci Janusza Christy.
 • Absolwenci klasy Va Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu wymyślili kajkoszową zabawę w skojarzenia. Chcieliśmy zagłosować na siebie, ale nie ma nas na liście.
 • W Salonie24 znaleźliśmy sympatyczną kolekcję pasków "Kajtka i Koka w kosmosie" z Wieczoru Wybrzeża. Już w maju przestaną być takim rarytasem...

2 komentarze:

 1. Witam serdecznie. Odnośnie "Kajtka i Koka w kosmosie": czy rzeczywiście już w maju? Oststnio zapowiedź wydania uzupełnionego zniknęła z listy zapowiedzi Egmontu.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.