piątek, 23 grudnia 2011

Blurp

Jeżeli macie już wszystkie komiksy Janusza Christy, a ciągle Wam mało przygód Kajtka, to pod choinkę możecie sobie kupić tomik "Kajtek i Yetik" albo "Kajtek i Yetik podnoszą żagle". Co prawda nie są to komiksy Christy (ani komiksy w ogóle), tylko książeczki dla dzieci autorstwa Pawła Wakuły, ale co tam! Raz w roku można sobie pozwolić na guilty pleasure.


A oto choinkowa propozycja alternatywna, specjalnie dla fanów "Kajka i Kokosza". Pamiętacie słynne powiedzonko Milusia - "Blurp"? Teraz możecie kupić książkę Marty Kicińskiej pt. "Blurp - wiele hałasu o wszystko" i blurpać sobie do woli. Czekamy na tom drugi pt. "Wak Wak".


I tym optymistycznym akcentem przechodzimy do równie optymistycznych (jak to przed świętami) niusów:
  • We wtorek 20 grudnia odbyła się wszechświatowa prapremiera filmu Mateusza Szlachtycza i Szymona Holcmana pt. "W ostatniej chwili - o komiksie w PRL". Ci, którym udało się dotrzeć na czas do warszawskiej siedziby IPN-u twierdzą, że film jest re-we-la-cyj-ny!!! Jest dużo Christy, są też Kajko i Kokosz w animacjach wykonanych przez ludzi od "Jeża Jerzego". Przypominamy: emisja w TVP2 w przyszły piątek, 30 grudnia o godz. 16:00.
  • Po kilku słabych miesiącach, nareszcie dobre wieści z Esensji. "Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik" wygrał grudniowe notowanie Listy Przebojów Komiksowych!
  • Miesięcznik "Lampa" opublikował w numerze listopadowym wywiad z profesorem Jerzym Szyłakiem pt. "Czy tęsknię do opowieści seryjnej?" Profesor, znany ze swojego sentymentu do "Kajtka i Koka", odpowiada na tytułowe pytanie twierdząco i przywołuje przykład "Wieczoru Wybrzeża", którego redakcja po odejściu Christy "nie dołożyła starań, by zastąpić go kimś innym". Opowiada też o Jezierskim i Derkaczu.
  • Do końca serii o "Relaksie" zostały tylko cztery odcinki. Sebastian Chosiński omówił już numery 26 ("Banda Sokoła i Rosjanie na Oceanie") i 27 ("UFO nad Polską i seksowne blondynki").
  • Czytelnikom komiksowego zina "Biceps" radzimy rozejrzeć się po okładce trzeciego numeru i w tłumie wąsaczy odnaleźć Kokosza. Dla ułatwienia pokażemy jak wygląda poszukiwany osobnik. Autorem rysunku jest Łukasz Mazur.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.