wtorek, 27 grudnia 2011

Okładki #6. Legendarna historia Polski

Święta się skończyły, a okładkowe szaleństwo trwa nadal. Na początek spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: co by było, gdyby to Janusz Christa (a nie Grzegorz Rosiński) dostał do zilustrowania "Legendarną historię Polski"?

KapralKapralKapral

Kolejną okładkę otrzymaliśmy od naszego stałego czytelnika Piotra. Tematyka kinowo-telewizyjna wciąż jest na topie, zapewne dlatego, że do każdego filmu da się dopasować jakiś kadr z komiksu Christy. Ale propozycja Piotra to zupełnie nowy kierunek. Tak trzymać!

Piotr (nasz stały czytelnik)

Rysunek pt. "Móóózg" znaleźliśmy na blogu Polskie zombie. Autorem jest Paweł Grześków. To już jego trzecie podejście do tematu, a drugie w konwencji horroru.

Paweł GrześkówArkadiusz i Piotr FlorekArkadiusz i Piotr Florek

Zaczęliśmy od Rosińskiego i Rosińskim kończymy - ostatnie dwie okładki pochodzą z ogromnego, liczącego ponad 30 pozycji zestawu pt. "Kajko i Kokosz: Podróż śladami Thorgala". Serię opracowali Arkadiusz i Piotr Florek, rozwijając pomysł Łukasza Kucińskiego. A oto cały kajkoszowo-thorgalowy set, przygotowany przez autorów w tradycyjnej już formie filmiku.

2 komentarze:

  1. Miałem historię Polski, anie wiedziałem że to Rosiński za nią odpowiedzialny!

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialne zwłaszcza "Łucznicy" i "Kraina AA"

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.