czwartek, 15 września 2011

Kuśmider i Filo, nareszcie!

Pewnie już wiecie o tym z innych serwisów komiksowych, ale i my musimy podzielić się z Wami radosną nowiną. Wydawnictwo Ongrys poinformowało dziś, że zamierza opublikować legendarny komiks Jerzego Dąbrowskiego (scen.) i Tadeusza Raczkiewicza (rys.) pt. "Kuśmider i Filo". Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że jest to drugi - po "Kajku i Kokoszu" - polski Asterix. To z jego powodu zgłosiliśmy kandydaturę Tadeusza Raczkiewicza do plebiscytu "KiK c.d.", jako potencjalnego kontynuatora serii Janusza Christy.

Licząca 30 odcinków historyjka ukazała się w roku 1976 na łamach Świata Młodych i od tej pory nie była wznawiana. Premiera edycja albumowej zapowiadana jest na 22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, który rozpocznie się 30 września. Dziękujemy Ci, Ongrysie!

3 komentarze:

 1. Niestety Tadeusz Raczkiewicz zmarł. Mam nadzieję, że ten smutny news doczeka się jakiejś wzmianki na Waszym blogu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaliśmy tę wiadomość na naszym fb jakieś 20 minut po opublikowaniu jej przez MFKiG. Nie dość szybko?

   Usuń
  2. Przepraszam, bo to nie temat apropo rozmowy o Zmarłym, ale naprawdę istnieją wciąż jeszcze ludzie, którzy facebooka nie tykają nawet kijem.

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.