sobota, 30 października 2010

Mirmiłowo Wielkie, coraz większe

Tak nas pochłonął plebiscyt "KiK c.d.", że zaniedbaliśmy serwis informacyjny. Tymczasem na blogu poświęconym grze komputerowej "Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie" (pisaliśmy o niej miesiąc temu) pojawiły się kolejne przecieki. Okazuje się, że opracowywana obecnie gra ma być początkiem całej serii! Trzeba przyznać, że nowe screeny, a zwłaszcza sympatyczne projekty postaci zaostrzają apetyt.

3 komentarze:

 1. Chłopaki, znalazłem w domu jakieś zakurzone pudełko puzzli Christy. Nie wiem, interesuje Was to w jakikolwiek sposób? Mogę fotę cyknąć.

  pozdro
  Grzybiarz

  OdpowiedzUsuń
 2. Zerknij na naszą czeklistę z puzzlami. Jak masz takie, których tam nie ma - to przysyłaj fotkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedną z wielkich tajemnic świata jest dla mnie to, dlaczego znana marka zamawiająca grę daje znikome szanse na wydanie albumu KiK rysowanego przez innego niż sam Christa rysownika, a wydaje grę, w której grafika pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nie twierdzę, że pokazana na samplach z gry grafika jest brzydka czy "leniwa" - ale klimatu z komiksu to wielkiego nie ma.
  Techniczno - graficznym okiem daje się zauważyć, że gra składana jest z najprawdopodobniej wektorowych elementów (postaci) jak i bitmapowych (tła). Wygląda to wszystko razem wzięte dość pretensjonalnie. Mam nadzieję, że chociaż grywalność będzie przyzwoita, bo w przeciwnym razie tytuł (gra) będzie stałym elementem corocznych inwentaryzacji magazynów :-)
  Ile to ja razy nie czytałem i nie słyszałem, że Egmont podejmie się kontynuacji jeśli znajdą kogoś, kto sprosta ostrym wymaganiom co do kreski, humoru i klimatu Kajka i Kokosza, natomiast zamawiają coś, gdzie przynajmniej ja tego klimatu dostrzec nie mogę. Dziw nad dziwy...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.