piątek, 1 października 2010

(FANART) Kajtek i Koko vs Regner, odc.1-3

Uprzedzałem, że Marek Regner szykuje rekontrę? I oto przed nami trzy pierwsze paski z serii "Kajtek i Koko (nieoficjalnie)". Zaledwie kilka dni temu Regner proponował kontynuowanie innych komiksów niż "Kajko i Kokosz", a teraz sam sprawdza, czy ten pomysł ma potencjał. Jego historyjka to eksperymentalny powrót do formuły komiksu gazetowego, a także ukłon w stronę znakomitej pary bohaterów, porzuconej przez Christę w roku 1972. Akcja jest jednorazowa, obliczona na około 25 odcinków, po czym autor wraca do własnych projektów.

Lektura stripów nasunęła mi myśl, że za Kajtkiem i Kokiem stęskniłem się jeszcze bardziej, niż za ich słowiańskimi praprzodkami. Delektujcie się - atutem Regnera jest niesamowite wyczucie postaci, a Koka wręcz chciałoby się schrupać.


Po tym mocnym akcencie zawieszamy na kilka dni aktualizacje bloga. Spotkamy się z Wami po łódzkim Festiwalu Komiksu, miejmy nadzieję bogatsi o nowe eksponaty i nowe kandydatury do "KiK c.d." (poza tymi, które już czekają w kolejce). Byłbym zapomniał - to nasz 50-ty post, a zatem WIWAT SREBRNY JUBILEUSZ!

4 komentarze:

 1. Wiwat! Tak trzymać, tylko obrazki czasami trochę małe. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję pomysłu i odwagi. Zmierzyć się z Mistrzem z pewnością nie jest prostym zadaniem ale czytając te 3 zamieszczone paski "czuć" klimat Christy. Przyznam, że gdyby były narysowane kreską bardziej wierną oryginałowi to dałbym się nabrać,że to "odnalezione" w archiwum i nieznane paski Kajtka i Koko.
  Panie Marku, czekam z niecierpliwością na cześć dalszą...

  OdpowiedzUsuń
 3. Marek trzymam kciuki.
  Bogdan R-K

  OdpowiedzUsuń
 4. To są stripy sprzed 5 lat :-) Nie trzymaj za nie kciuków :-)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.