czwartek, 28 października 2010

Znajdź 10 szczegółów

W 1989 roku Janusz Christa albumem "Mirmił w opałach" w zasadzie zakończył komiksową karierę. Wyglądało to jakby nagle wyczerpały mu się pomysły na nowe przygody. Na szczęście nie zapomniał jak się rysuje. Do połowy lat 90-tych wykonał sporo ilustracji, kilka plansz "Polbidy" (do cudzego scenariusza) i przerysował od nowa "Opowieści Koka" (obydwa komiksy znane dziś z albumu "Kajtek, Koko i inni").

Dziś prezentujemy dwa rysunki z tego okresu, reklamujące grę komputerową "Kajko i Kokosz". Pierwszy (ukazywał się od listopada 1994 w magazynach Gry Komputerowe i Top Secret) jest łudząco podobny do motywu z puzzli, ale jeśli dobrze się przyjrzycie - jednak nie identyczny. Podobnie drugi (Secret Service od października 1995) jest tylko nową wersją kadru z ostatniej planszy "Dnia Śmiechały". Oba rysunki zostały pokolorowane komputerowo przez grafików z firmy Seven Stars.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga, Twój komentarz nie ukaże się natychmiast, bo najpierw cenzura musi go zatwierdzić. Przepraszamy za przejściowe trudności. Prosimy nie regulować odbiorników.