piątek, 18 czerwca 2021

Shanty: Reaktywacja

"Shanty", czyli najsłynniejsze puzzle Janusza Christy będą miały jubileuszową, dziesiątą edycję. Po raz pierwszy Trefl wydał je w roku 1989 i wznawiał je aż ośmiokrotnie w rozmaitych formatach, po 600 albo 500 elementów (wszystkie wersje znajdziecie tutaj). Mimo takiej ilości reedycji, dziś trudno zdobyć kompletny egzemplarz i tu na pomoc kolekcjonerom przychodzi oficjalny sklep z kajkoszowymi gadżetami AleKreska.pl. W jego wydaniu układanka będzie liczyła aż 1000 elementów, czeka nas zatem dwa razy więcej zabawy. Puzzle ukażą się w lutym 2022, ale już od dziś można wpisywać się na listę kolejkową na portalu Wspieram.to, dzięki czemu oszczędzamy 20 zł, a do poniedziałku nawet 30 zł. Po więcej szczegółów klikajcie w obrazek.

A oto kolejnych kilka powodów, dla których warto kupić "Shanty":

Jubileuszowe puzzle mają uświetnić wypadające w przyszłym roku 50-lecie "Kajka i Kokosza". Jednak po bliższych oględzinach okazuje się, że technicznie "Shanty" są częścią zupełnie innej serii Janusza Christy, a mianowicie "Gucka i Rocha", co najlepiej widać na poniższym fragmencie układanki.

6 komentarzy:

 1. Super info! Układałem chyba z milion razy �� do dziś mam kompletny egzemplarz. Szkoda że nie wznawiają również puzzli 'wakacje'...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno też będzie wzowienie puzzli wakacje. Może właśnie na przyszłe wakacje?

   Usuń
 2. Co z tego ,ze daliscie mozliwosc wyboru banku,jak z IPKO zaplacic sie nie da.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bardzo rozumiem dlaczego masz pretensje akurat do nas. Możesz to wyjaśnić?

   Usuń
  2. Jeśli to nie Wy jesteście organizatorami tego przedsięwzięcia to przepraszam. W każdym razie niestety tak to wygląda jak napisałem.

   Usuń
  3. Oczywiście, że nie my. Gdybyś czytał to, co komentujesz, nie musiałbyś potem przepraszać.

   Usuń

Uwaga! Nie mamy możliwości przenoszenia komentarzy pomiędzy postami. Jeśli więc Twój komentarz dotyczy innego wpisu, po prostu nie zostanie opublikowany.